Skocz do zawartości

320i klimatyzacja E36


pepe25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanko w sprawie klimatyzacji ręcznej w bmw E36 po zakupie auta klima działała i zapalał się przycisk po załączeniu klimy, po wymianie żarówki w podświetleniu panelu guzik sie nie załącza(po lewej), i klima nie działa, natomiast kiedy załącze przycisk obieg wewnętrzny(po prawej) następuje spadek obrotów i pompa od klimu jakby się załańczała. Jak by chłodziło! moje pytanko czy podczas wymiany żarówki mogłem coś źle podłączyć(odwrotnie) ? Jak mogę sprawdzić czy wogóle klima działa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg wewnętrzny włącza automatycznie układ klimatyzacji. Sprawdź tak jak napisał kolega powyżej. Jeżeli przed rozebraniem panelu przycisk od klimy działał prawidłowo to proponuję rozebrać jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by się okazało że klima jest pusta (brak freonu) czy po wcisnięciu śniezynki klima się załączy?

Tzn. czy załączy sprężarkę i wiatrak. Oczywiście zimne by nieleciało ale czy wogóle załączy? Ktoś mi powiedział że jeśli nie ma ciśnienia i freonu to wogóle nie wystaruje czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli muszę pierw znaleść przyczynę dlaczego nie zapala się snieżka. Jeśli się okaże że w panelu jest wszystko ok to gdzie jeszcze szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem i nic nie znalazłem :( . Tak jak kolega pisał wcześniej po załączeniu obiegu wewnętrznego klima chodzi. Chodzi kompresor i wiatrak klimy, i wieje ładnie chłodnym powietrzem. Przy załaczeniu śnieżki nic :( sprawdzałem w panelu wszystko ok, bezpieczniki całe, gdzie jeszcze szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pokrętło od prędkości wentylatora masz ustawione co najmniej na 1? Jeżeli wentylator od nadmuchu nie działa to klima się nie załączy.

To akurat wiem że musi być nawiew włączony. Do śnieżki podświetlenie dochodzi natomiast po wciśnięciu nic sie nie dzieje. Gdzie jeszcze sukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.