Skocz do zawartości

E34 520i 24v nierowna praca silnika na zimnym


pizdys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam problem, kiedy odpalam auto (silnik zimny) faluja mi obroty, faluja nie rowno, kiedy dodam ze 3x troche gazu wszystko wraca do normy, oczywiscie odpalenie auta na cieplym silniku wyklucza juz problem. wskazówka tylko taka, ze jak podnioslem maske i recznie dodawalem gazu (do 2000 moze 3000 obr/min) to przy ktoryms razie uslyszalem strzal w silniku (a nie katowalem go mocno) poprostu dodawalem gazu aby wsluchac sie co to moze byc... nigdy strzalu nie bylo ani nigdy tego problemu nie mialem, pol roku temu swiece byly wymieniana na 4 - elektrodowe firmy NGK, wczoraj w ramach proby "naprawy" troche go pogonilem, bo od czasu do czasu ponoc trzeba "dac w palnik" ale to nic nie dalo...mysle nad przewodami, bo w/g mnie jeden z garów nie smiga albo nie zawsze smiga :/ moze ktos mial podobny problem? ahhh i jeszcze widze ze jak zawsze odpalalem i na zimnym silniku obroty byly okolo 800-900 tak teraz kiedy faluje to sa okolo 600 i nawet nie widac na obrotomierzu aby falowaly (ale slychac ze faluja dosyc nie rowno) wiec mysle ze jezeli nie przewod to czujnik temp.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przewody to nie są bo w m50 nie ma przewodów zapłonowych tylko cewki :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałbym w kolejności:

- któraś z cewek,

- czujnik temperatury (powietrza w przepływce lub silnika),

- świece i kapturki (zamiennik przewodów WN),

- drobna nieszczelność w dolocie.

Powyższe zakładając, że nie masz LPG. Jeżeli masz LPG - regulacja.

Tak ja bym postąpił.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziasiaj juz zupelnie nie moglem odpalic ledwo ledwo zlapal obroty kilka razy automatycznie obrotu podskoczyly i gasl, czasem na 300 obrotach ledwo sie utrzymal ale i tak gasl, za ktorys zarem udalo mi sie gazem utrzymac obroty na 1500 i go troche rozgrzalem, obroty juz tylko falowaly (nie gasl) rozgrzal sie na tyle ze przelaczylem na gaz (na ktorym w ogole nie jezdzilem) i o dziwo wszystko super, nie falowaly obroty nic sie nie dzialo (na gazie), dojechalem do mechanika przelaczam na benzyne i tez juz nic (po prostu sie zogrzal) bedzie patrzyl i moze cos zdziala...mial ktos cos takiego ze na gazie super a na benzynie faluje, no chyba ze sie dobrze rozgrzeje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.