Skocz do zawartości

316i Silnik kaprysi podczas zejścia z niebieskiego pola.


Zarazek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. E36 316i M43 94` Sedan nie sprofanowany gazem. Proszę o jakąś podpowiedz w związku z następującym problemem. Auto zaczyna "kaprysić" tracąc moc i przerywając ale tylko wtedy kiedy wskazówka temperatury schodzi z niebieskiego pola a dokładnie tylko podczas tego przejścia - po chwili wszystko się uspokaja. Reasumując jak jest zimny idzie , jak jest ciepły to też, tylko podczas przejścia z niebieskiego pola zaczynają się jaja. Pod komputerem nic nie wyszło. Dodam że spalanie jest jak najbardziej poprawne. Jakieś sugestie?

_______

Proszę się zapoznać z viewtopic.php?f=68&t=120678 . mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny prekursorze Junkersa - udaj do swojej piaskownicy i nie zaśmiecaj tematu.

Z istotnych rzeczy - komputer na ponownej diagnostyce wykazał błąd sondy lambda co wydawało się co najmniej dziwne bo jest nowa. Po wizycie na kanale okazało się że we wtyczce sondy jest woda i to w znacznej ilości. Wilgoć wyparłem odpowiednim środkiem. Błędy wykasowałem. Dzisiaj z rana ponownie podczas zejścia z niebieskiego pola mój "agresywny R4 bez ogrzewania gazowego" na parę sekund się "dusił" więc nic się nie zmieniło po za brakiem błędu sondy. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej zakupiłem profilaktycznie - zamelduje o efektach po wymianie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.