Skocz do zawartości

320d Wpływ kontrolki DSC i hamulca na zapalanie samochodu


wlodar77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przy przekręcaniu kluczyka zapala się na żółto kontrolka DSC (ta pomiędzy zegarami) i kontrolka od hamulca. Wiem, że przy włożeniu kluczyka na chwilę wszystkie kontrolki zapalają się i powinny zgasnąć te natomiast święcą na żółto i wtedy mam problem z zapaleniem samochodu. Rozrusznik kręci a silnik nie chce załapać. Sprawdziłem akumulator (centra kupiony 5 m-cy temu) moc rozruchowa 640 pojemność 840 Ah. (więc myślę że to nie akumulator). Po wyjęciu kluczyka i ponownym włożeniu (czasem kilka prób) zauważyłem, że kiedy gasną wszystkie kontrolki samochód pali momentalnie. Zapalenie tych kontrolek na żółto ma wpływ na zapalenie samochodu? Ponadto te kontrolki zapalają się na żółto czasem podczas jazdy i nie wiem czy wtedy DSC działa?

Jakieś to moje BMW nieszczęśliwe wymieniłem olej i chciałem skasować oil service ale nie mogłem wejść do kompa moje dwa przyciski na desce rozdzielczej jakby nie były aktywne. (nie mogę nimi np. Skasować kilometrów (kiedyś mogłem)). Pojechałem skasować poduchy, które zapaliły się same podczas jazdy(mata pasażera). Podłączył mi facet pod kompa ale nie mógł wejść skasować oil service a nawet komp nie widział poduch żeby je skasować. Nie mam czasu żeby zostawić samochód na dwa - trzy dni (tak powiedział elektryk). To wszystko jest trochę dziwne ale może to jakaś pierdoła z którą ktoś się spotkał. Opis jest taki długi - może to wszystko jest jakoś powiązane? Proszę o poważne posty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak i czym kasuje się OIL SERVICE ale jak już pisałem przyciski na desce rozdzielczej nie działają (kiedyś były sprawne i z dnia na dzień przestały działać). Kiedy byłem u elektryka i próbował zgasić poduchy (króre też zaświeciły się od tak poprostu podczas jazdy) i ich jego komp nie widział to poprosiłem o skasowanie OIL SERVICE (ze względu na nie działające przyciski), ale też facet nie mógł wejść i to skasować. Teraz doszły jeszcze te problemy z zapalaniem (moim zdaniem powiązane z nie gasnącymi kontrolkami) wiec napisałem na forum - może ktoś miał coś takiego albo wie co może być przyczyną? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dziwna sprawa z tymi kontrolkami moim zdaniem nie ma to nic wspulnego ale z drugies str dlaczego własnie wtedy nie chce zapalic moze to jakis zbieg okolicznosci. Co do Twojego pytania to jesli zapali Ci sie kontrolka od DSC system jest nieaktywny czyli nie działa.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem u mechanika diagnoza to spadek napięcia w układzie spowodowany prawdopodobnie brakiem styku masy. Po przeczyszczeniu trzeci dzień pali i objawy nie wystąpiły. Zobaczymy jak długo. Pozdro dla postujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.