Skocz do zawartości

320d czy moge wlac ten olej?


gibas2

Rekomendowane odpowiedzi

witam...w ksiazce servisowej bmw e46 320d ....2000 rok pisze ze powinien byc olej pol syntetyk.......niewiedzac jaki byl olej wczesniej czy moge wlac olej mobil1 pol syntetyk........dodam ze bylem w hurtowni .......i facet sprawdzil na kompie i powiedzial ze do tego model ma byc wlasnie pol syntetyk - 5 litrow.......! sprawdzalem na forum juz .......ale tu wszyscy mowia ze lepszy jest pelny syntetyk.......ale podobno nie wolno zmieniac z gorszego na lepszy...tylko odwrotnie.........wiec ksiazka servisowa mowi polsyntetyk - a ludzie na forum syntetyk....wiec jak to jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego wszystko zalezy od przebiegu ja w mojej 330d mam 200k i leje pełen syntetyk. Jak dla mnie dziwne ze takie rzeczy pisza w książce , oznacza to ze do nowiusikego silnika tez by trzeba było lac olej gorszej jakosci no ale z drugiej strony moze to własnie dlatego w tych 320d tak czesto padaja turbinki bo przewaznie jeja wszyscy olej syntetyczny

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na wszystkich stronach roznych producentow olejów zalecaja pełny syntetyk dlatego ciezko uwierzyc zeby w ksiazce serwisowej pisali inaczej, autko wyjezdzajac z salonu ma zalany pełny syntetyk. Tu na stonie Castrol mozesz dobrac olej do twojego autka http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9028189&contentId=7051204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz w tym co mi wyslales ...mowi ze full syntetyk........kazdy z nas posiadaczy e46 napewno czytal ksiazke servisowa......w ktorej pisze semi syntetic...... :search: tez mi full syntetic.........wiec po co tak pisze w ksiazce serwisowej?

przenosze do dzialu "oleje",nastpnym razem prosze o zakladanie watkow w odpowiednich dzialach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.