Skocz do zawartości

Oryginalna zmieniarka BMW e39 z MP3


mcmt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

 

Wlasnie wrocilem z serwisu Smorawinski w Poznaniu w ktorym padlo kilka trudnych pytan; Stoje przed zakupem zmieniarki do mojego e39 i... chcialbym aby czytala ona mp3. W serwisie, sympatyczny i uczynny trzeba przyznac sprzedawca, niestety nie wiedzial ktora bedzie a ktora nie bedzie odtwarzala mp3...

 

Po czym to poznac :?: Byc moze ktos wymieni numery :?: Bylo wiele podobnych tematow i nigdzie nie ma konkretow.

 

@edit:

czy ta wypowiedz:

The CD Changers for the E39/E49/X5 etc made from September 2005 on will play MP3's and WMA's.

zrodlo: http://forum.bmw5.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=35488&start=0

 

to prawda?

 

 

Kolega pimposh rzuca troche info w temacie: viewtopic.php?f=92&t=74323&start=0&hilit=zmieniarka+mp3

Oczywiście, że rozpoznasz po PN. Np. 65.12.913.185.2 podpasuje i ładnie odtwarza MP3.

 

Kwestia obsługi Tagów, to kwestia firmware'u BM54 i tylko BM54 można zaktualizować tak by je pokazywało - ale tu potrzebna jest ingerencja w środek tunera i reflash programatorem (ewentualnym zainteresowanym służe działającym wsadem).

Nie, wszystkie są identyczne "na oko".

Ja z kolei używam zmieniarek z PN 65.12.6.983.335 które też odtwarzają MP3.

 

Generalnie PN jest dużo na te zmieniarki, w zależności do jakiego modelu były pierwotnie montowane, rocznika, etc.

 

@edit:

Kolega Arecki w tym samym temacie, podaje linka i odpowiada na pierwsze moje pytanie; zmieniarki po 09.2005 obsluguja mp3:

Mowisz - masz...

http://www.bimmernav.com/store/catalog/bmw-oem-cd-changer-plays-mp3s-and-cds-latest-version-mfg-2007-item-87.html

 

Chcialem usystematyzowac informacje, poniewaz oryginalne zmieniarki nie roznia sie zadnymi szczegolami; czy kazda zmieniarka wyprodukowana po 09.2005 odtwarza MP3 :?: Czy tylko zmieniarki o okreslonych numerach (na przyklad podane wyzej: 65.12.913.185.2, 65.12.6.983.335 oraz z podanego linka do bimmernav.com: 65.12.913.185.2-01) :?: Czy musza byc to zmieniarki o tych, konkretnych numerach, dodatkowo wyprodukowane musza byc po 09.2005 :?:

 

Ktokolwiek wie :?:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę podpowiedzieć :

- napewno zmieniarki do 9.2005 nie odtwarzają mp3

- po 9.2005 przeważnie tak, ale nie muszą (np. jeżeli ktoś np. do BMW z powiedzmy 2001r. kupował w serwisie zmieniarkę, bo jego była uszkodzona, a nie chiał mp3, wtedy będzie mieć datę prod. np. 2006, ale nie będzie mp3)

- serwis przeważnie nie wie która jest mp3, bo w katalogu który posiadają nie ma podanej tej informacji - mogą wiedzieć "z doświadczenia" lub jak bardzo będą chcieli - ale to jak będziesz poprostu u nich kupwał taką zmieniarkę i zażyczysz sobie mp3, lecz koszt jest (jak dobrze kojarzę) w granicach 2000zł.

- mogę też zaprosić na zakup do mnie - posiadam akurat takową zmieniarkę na sprzedaż ;) ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyświetlał nazwy utworów i wykonawców, to tak, bez tego będzie odtwarzał, ale wyświetlane bedą tylko numerki utworów.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.