Skocz do zawartości

320D M47 Im cieplej tym bardziej słaba


maciek06

Rekomendowane odpowiedzi

Większość problemów z mocą już raczej rozwiązałem ale pozostał mi jeszcze jeden i to najdziwniejszy, wiadomo że wpływ temperatury powietrza na moc silnika jest oczywisty tym bardziej w turbo dieslu. Ale zastanawia mnie jedna rzecz, otóż jak silnik nie jest jeszcze całkowicie dogrzany to jest fajny zrywny czuć te 166km i 350nm (oczywiście bez żądnego tam katowania i wbrew ogólnym zasadą korzystania z turbo diesla których to oczywiście rygorystycznie przestrzegam :) ) Ale gdy już tylko zaczyna łapać temperaturę roboczą to już nie jest tak kolorowo, dla przykładu żeby ruszyć w miarę dynamicznie to trzeba przynajmniej ok 2000obr. Teraz jechałem podrzucić dziewczynę do domu temp. była 70 stopni i wystarczyło 1200-1300obr i dynamiczniej puścić sprzęgło i samochód wyrywa do przodu (na nie utwardzonej drodze spokojnie zapala się trakcja przy takim ruszeniu) Jak już się rozgrzeje to mogę sobie pomarzyć tylko a jak to tego przyjdzie jeszcze że jest ciepło na dworze to już w ogóle zamula. temperatura paliwa ma jakieś 60-68 stopni, choć nie wiem czy to akurat może mieć wpływ na to. Trochę to rozwlekle opisałem ale mam myślę że wiadomo w miarę o co chodzi. I nie mówcie że to urok turbo diesli bo jeździłem już nie jednym i do tego też bmw między innymi 320D 150ps i 530D 193ps I tam coś takiego się nie działo.

 

A i jeszcze jedno spostrzeżenie jak go odpalę to chodzi ładnie aksamitnie cichutko a po dobrym rozgrzaniu jak by głośniej klekotał chociaż tez zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura paliwa ma duze znaczenie.Komputer okresla na jej postawie poczatek wtrysku i jezeli jest ona wysoka to kat wtrysku jest inny i dzwiek silnika takze bedzie inny.Jezeli czujnik tem paliwa klamie podaje nie prawdziwe dane to komputer pracuje ma zle parametry do doboru sekcji tloczacej.Sprawdz tem. na zimnym silniku jezeli bedzie inna niz otoczenia to masz odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.