Skocz do zawartości

e39 530d fuel injection system - nie odpala


Jacek 750i 91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowntych panów, mam nadzieję że może któryś z was wie jak rozwiązać problem. Pierwszy raz jak pojawił sie ten komunikat bunia zgasła i dopiero wymiana obu pomp paliwowych ożywiła bestię. Teraz ponownie pojawił się ten komunikat ale tym razem nie ma zamiaru odpalić, kreci ale nie odpala. Cisnienie paliwa jest w listwie ale diagnoza komputerowa stwierdziła niskie ciśnienie paliwa. Ciśnienie jest w porządku zostało zmierzyne czujnikiem wiec jest OK. Zauważyłem że kabel łączący zaworek od podciśnienia ten przy turbinie zmostkował sie od temperatury od rury EGRu, pomimo że zostało to naprawione nadal nie odpala. jaka może byc przyczyna tej usterki?

Dziekuje za konstruktywne porady - Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik który podaje informację do komputera nie jest uszkodzony skoro wywala błąd o niskim ciśnieniu a faktycznie jest ono prawidłowe???
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniles 2 pompy w bakach??? a ta pod progiem??? jesli nie to 99% to twoje zmartwienie. na postoju cisnienie bedzie ok ale w czasie jazdy juz nie. i te pompy lubia sie zacinac ja tak mialem przynajmniej i paru innych kolegow z forum napewno tez. jesli nie wymienieles tej pod progiem to raczej ona.

 

 

 

 

pozdr matty!!!

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymienione zostały: pompa w zbiorniku i progowa. Czujnik który pokazuje niskie ciśnienie to ten z listwy wyskoliego ciśnienia( pomiedzy silinikiem a grodzią kabinową). Jak ktoś wie jakie powinien mieć warości to chetnie pomierzę swój czujnik ( gdzieś o tym czytałem są tam trzy piny ale nie pamietam wartości). zaczynam zastanawiać sie czy nie padł czujnik połozenia wału lub rozrządu. Co moze go blokować przed odpaleniem - kontrolki świecą się silnik kręci ale nie odpala. NIe pojawia się juz FUEL INJECTION SYSTEM wiec co ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a może którys z was zna warości oporów na pinach w czujnikach:

- położenia wałka rozrządu;

- położenia wału korbowego ;

- czujnika ciśnienia na listwie wysokiego cisnienia.

potrzebuje wartości jakie powinny być, porównam ze swoimi i wykluczę moze tym sposobem jakiś czujnik. Nie chce kupować w ciemno.

dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.