Skocz do zawartości

318i m43 dźiwne terkotanie


bakcyl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu. Od dobrych kilku tysięcy km coś mi klekocze w następujących okresach:

- gdy dodam gazu na jakieś 3000 lub więcej i z wyczuciem przytrzymam te obroty i jakby bardzo bardzo minimalnie odpuszczę to wtedy słychać klekot

- ZAWSZE (na zimno i na ciepło) powyżej około 4000 rpm podczas PRZYŚPIESZANIA

- po odpaleniu zimnego lub troche ostudzonego silnika przez 1-2 sekundy

- po uruchomieniu silnika zapala się żółta kontrolka oleju na jakieś 10sek.

 

Dodam że jak to osłuchiwałem to mi się osobiście wydaje że to wręcz wali w pokrywę zaworów .

 

Jeżdżę tak już chyba z 6-7 kkm i cały czas taki sam objaw, bez zmian.

 

Samochód ma katalogowe wręcz osiągi (11-12 do 100 km/h ).jestem umówiony z mechanikem i niestety nie jest za bardzo pewien co to może być zobaczy sie po demontażu ,co najgorsze to objechałem już kilku naciągaczy i diagnozy żadnej może już ktoś miał ten problem,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

miałem prawie identyczne odgłosy (jedynie tak jednoznacznie nie mogłem określić ich źródła) po długich poszukiwaniach okazało się że to nie w komorze silnika a obudowa katalizatora (katalizator jest obudowany dwoma warstwami blachy a pomiędzy nimi kilka mm "wełny") wywaliłem zewnętrzną i jest OK . tak niosło że wydawało się że to w komorze silnika. Warunki i odgłosy były identyczne jak u ciebie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.