Skocz do zawartości

e38 730d skrzynia straciła wsteczny


dewald

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Skrzynia ZF5HP24, silnik M57. To podobno stały "numer" tych skrzyń. Przebieg 330 tkm. Gdzie naprawić w okolicach Legionowa i ile to może kosztować? Czy ktoś ma takie doświadczenia? Czytałem "search" - ale dane były dość leciwe, niestety. Potrzebuję coś świeżego. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dewald" Miales jakies objawy poprzedzajace awarie biegu wstecznego.??? Ja tez mam pewnien problem ze skrzynia biegow. Tez mam BMW E38 silnik M57 i mam takie objawy ze jak wlacze bieg wsteczny "R" to jest takie lupniecie raz i za okolo 2 sec drugi raz. Dzis bylem na kanale i widac ze guma miecy skrzynia a walem jest najprawdopodobniej wybita, ale skrzyniajakos tak rzezi ( jak stalem na kanale pod skrzynia).

Z tego co mowil moj mechanik to te skrzynie maja jakas wade tego biegu, rozwal sie jakis koszyk ale nie wiem o co chcodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sorki, że dopiero się dołączyłem do dyskusji, ale taki problem mnie dopiero napotkał.

Mi ostatnio też zanikł bieg wsteczny w mojej Buni tak w ogóle bez przyczyny:(... normalnie i bez gwałtownych ruchów załączałem biegi, lecz ponoc tak jak kolega pisze pękł kosz biegu wsteczego-tak mówia mechanicy od automatów-nie moge w to uwierzyc, bo ani nie było czuc żadnego szarpnięcia, ani stuku, ani chrupnięcia-dosłownie nic!!! w ogóle wykryłem brak biegu wstecznego gdy po zatrzymaniu sie chciałem wycofac, a auto nie zareagowało, choc 20minut wczesniej normalnie cofałem i normalnie po zatrzymaniu auta wbilem na pozycje "D"...co jest z tymi skrzyniami-przecież BMW to nie byle Ford czy VW??? Byłem u jednego mechanika od automatów, który powiedział, że wie o co w tej Bumie chodzi z tym biegiem i koszt naprawy z wymianami oleju i filtra zamknie się w 1500zł, a drugi wycenił diagnozę usterki(zdjęcie skrzyni i jej rozbiórke) na 600zł, a całkowity koszt naprawy na minimum 5000zł-Myśle koledzy forumowicze, że sobie chyba z nas jaja robią i tylko chca z nas zedrzec i łatwe pieniądze zarobic, gdyż sam jestem mechanikiem(nie mam u siebie warunków na taką naprawe, gdyż mam jeszcze nie wykończony i nieocieplony warsztat) i wiem, że zdjecie takiej skrzyni z rozbiórka to dla jednej osoby kwestia 6 godzin na spokojnie, a w 6 godzin 600zl- to lekka przesada!!!

Pozdro wszystkim posiadaczom BMW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Problem zbadany. Kosz biegu wstecznego rozwala się regularnie w skrzyniach 5HP24 ZF po przebiegu ponad 300 000 km. Nie ma żadnych towarzyszących efektów - łupnięć, zgrzytnięć, etc. Jak już się rozbierze skrzynię - warto od razu zmienić tarczki. 5000 - to koszt kompletnego remontu. Powinno się zapłacić ok. 1500 - 2000 tys. Niestety - nie mogę nikogo polecić. Ja robiłem w Wiśniewie - przy E7 na Gdańsk. Zapłaciłem 3000 - moim zdaniem za dużo. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.