Skocz do zawartości

330i problem z dynamiką oraz falowanie obrotów


ropucha.aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim,

silnik M54B30, przebieg 150 tys. rok produkcji końcówka 2002,

 

Wymienione pierścienie w VANOSie, uszczelki pokrywy zaworów, separator oleju, wszystkie rurki separatora, guma przepływomierz - przepustnica, dolot 100% szczelny, nowe świece, filtr paliwa.

 

Pojawiają się dwa problemy:

 

1. Od czasu do czasu na rozgrzanym silniku podczas ruszania, jazdy na półsprzęgle (najczęściej podczas cofania :) ) potrafią zafalować obroty. Problem występuje podczas bardzo lekkiego dodania gazu. Obroty zaczynają skakać od 500 do 1500. Ponowne wciśnięcie sprzęgła, odpuszczenie gazu i dodanie mocniejsze gazu pozwala na dalszą, płynną jazdę. Na wolnych obrotach (bez wciskania gazu) falowanie nigdy nie wystąpiło. Byłem pewien, że problem jest spowodowany uszczelkami VANOS, ale po wymianie pierścieni nic się nie zmieniło. Wymianę zleciłem zaufanemu warsztatowi, mechanik nie zgłosił żadnych problemów i raczej nie wydaje mi się, że można tą wymianę przeprowadzić nieprawidłowo.

Komputer nie zgłasza żadnych błędów.

 

2. Zdarza się, że auto czasami jest wyraźnie mniej dynamiczne. Czasami jedzie bardzo dobrze, pędzi od samego dołu jak szalone i tak do wyłączenia silnika. Ponowne włączenie czasami całkowicie odmienia auta. Auto wyraźnie jedzie słabiej. Nawet na postoju czuć, że nie wchodzi na obroty jak przed chwilą. Kilkukrotne gwałtowniejsze przyspieszenie czasami ożywia auto, ale najczęściej trzeba liczyć na kolejne szczęśliwe odpalenie :)

 

Dysponuję interfejsem OBD i INPA. Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki na temat usunięcia powyższych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.