Skocz do zawartości

323Ci Najpierw łącznik elastyczny wału teraz półoś


qasdf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio podczas jazdy coś zaczeło mi walić z tyłu auta z początku myślałem że moze złapałem gume ale niestety mechanik powiedział ze do wymiany jest łącznik elastyczny wału koszt nie aż taki duży wymienili pojeżdziłem tydzien i ku mojemu zdziwieniu gdy wracałem do domu znów coś zaczeło stukac tyle że jeszcze mocniej niż wtedy z początku myślałem że moze coś żle zrobili i znów to samo ale przed chwila dowiedziałem że niby teraz jest do wymiany półoś ;( .

 

Czy to normalne że to sie tak psuje na allegro patrzyłęm półoś koszt w granicach 200zł plus wymiana jak myślicie ile mnie moze skasowac czy to skomplikowane żeby to wymienić.

Objawy to oczywiście głośnie stuki jak np: na 2 dodaje mocniej gazu to nic nie puka ale jak puszcze to odrazu zaczyna uderzać chmm w sumei dziwne bo niby tak samo jak ostatnio i wtedy był łącznik a teraz tyle że głośniej i niby półoś.

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy moge przejechać na tym jakies 30km poprostu musze jakoś zaprowadzić auto do mechanika a nie wiem czy przypadkiem nie rozwali się coś innego

Edytowane przez qasdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stuk występuje przy zmianie biegów, najmocniej z 1 na 2 i czy stuka przy wysprzęglaniu? Jeżeli tak to na twoim miejscu zobaczyłbym jak tam wyglądają mocowania sanek od tylnego mostu do karoserii. Powiedz jeszcze jaki masz model....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E46 323Ci przed chwilą sie przejechałem i jest tak puka cały czas oprócz wtedy gdy wcisne troche gazu bez różnicy czy to 2 czy 3 bieg puszczam gaz i zaczyna pukac moze jak wtedy wcisne sprzęgło to jak by ciut mniej ale to mała róznica najgorzej jak wogóle puszcze gaz wtedy najgłośniej wali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.