Skocz do zawartości

318is coupe - szyba przednia boczna i jej części


drspa3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że dobrze zaznaczyłem tytuł tematu ;)

 

A teraz przechodzę do sprawy, czy wie ktoś czy ta część zaznaczona na rysunku jest dostępna w aso, kupuje ją się razem z szybą czy oddzielnie, bo w etce nie mogę nic znaleść? Bo to jest właśnie powodem gdy szyby wyczuwają obciążenie i opadają, te blaczki z prawej strony mam całe powyginane i porysowane przez co plastikowy ślizg zachacza się o ten metal, a ten metal piłuje mocowanie tej kulki podnoścnika do ślizgu.

 

http://i39.tinypic.com/qn457o.jpg

Edytowane przez drspa3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam odświeżam temat żeby nie pisać nowego tyle że mi chodzi o troszkę inną sprawe . A mianowicie szyba wyszła mi z tych metalowych części co kolego wyżej zaznaczył na rysunku i teraz nie wiem czym je przymocować z powrotem jakieś sugestie ?

 

poza tym mam jeszcze jeden problem z szyba a mianowicie popsuty mam czujnik ten co odpowiada za światło które się zapala po otworzeniu drzwi i opuszcza po otworzeniu . Problem jest w tym że u mnie ten czujnik jest w zamku nie na słupku a na allegro nie mogłem znaleźć takiego do zamka. Mogę kupić cały rygiel z czujnikiem i zamontować i będę miał w słupku zamiast tamtego ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=2482092558&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

tylko gdzie podłączyć te przewody od niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Papier ścierny 250 i równasz rysy. To jest alu więc łatwo wyprostujesz. Czemu skrobie kulkę jak ona powinna być w plastikowym ślizgu zabezpieczona agrafką...?

 

Te alu profile wciskasz na szybę i skręcasz śrubkami m6, łeb 10 - przez te uchwyty skręcone do szyby. W tych profilach są plastikowe ślizgi alleg...[6zł] w aso [10zł] Szyba musi wejść dokładnie w obydwie prowadnice... Kabel jest od domykania szyby, jeszcze się upewnię. Mechanizm elektryki szyb ma listwę do ustawiania kąta domykania szyby. Regulacja na śrubie m6 góra - dół Poszukaj w drzwiach czy nie ma tam brakujących elementów. Zrób więcej zdjęć a powiem/narysuje co do czego :8)

 

W aso pewnie są - zadzwoń i dopytaj.

 

Dopatrzyłem -> mocowanie szyby jest wybrakowane. Popatrz w goglach jak powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tego co się orientuję, te elementy są fabrycznie nitowane do szyby. Chyba nie ma innej możliwości niż taka, że sprzedają je od razu razem z szybą. Ale najprościej będzie ci rozeznać temat dzwoniąc do ASO :)

 

Widzialeś kiedyś takie coś, nitowane? :mad2: :mad2:

Fabrycznie jest klejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.