Skocz do zawartości

Nie wiem co kupić 525i czy 530d ?


Contor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jestem nowy na forum nie wiem czy dobrze umieściłem swój temat ale mam duzy dylemat i prosze Was o porade.

Zamierzam wydac ok 10 000 Euro na e39 rocznik '02-'03 i nie wiem jaki silnik wybrać czy 2500i czy 3000d, wolałbym automaty.

Moje główne wątpliwości:

 

Spalanie: wiem ze diesel w miescie ok 10, benzyna sie zmieści w 11-12?

Automat: czytałem różne opinie o automatach GM na tym forum i wywnioskowałem ze w benzynie powinno być mniejsze ryzyko usterki ze wzgledu na mniejszy

moment obr.

No i w benzynie jest chyba zdecydowanie mniej elemntów do zepsucia się, ale za to te diesle świetnie jeżdżą.

Proszę o porady

Dzikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wydac ok 10 000 Euro na e39 rocznik '02-'03 i nie wiem jaki silnik wybrać czy 2500i czy 3000d, wolałbym automaty.

 

niedlugo bede swojego 530d sprzedawać wlasnie mniej wiecej w takiej cenie, mozemy pogadac na priv jesli bedziesz zainteresowany (auto pewne, nie bite, bardzo zadbane, serwisowane zawsze na czas i bez oglądania każdej złotówki)

 

Spalanie: wiem ze diesel w miescie ok 10, benzyna sie zmieści w 11-12?

 

automat 530d w miescie wg danych producenta pali 11 litrów, na mniej raczej nie licz (chyba że naprawdę niewielkie miasto, bez korków i świateł)

ja przy normalnej jeździe po Wrocławiu mam w granicach 11 właśnie (styl nie jak emeryt ale i nie jak młody gniewny :P)

 

Automat: czytałem różne opinie o automatach GM na tym forum i wywnioskowałem ze w benzynie powinno być mniejsze ryzyko usterki ze wzgledu na mniejszy

moment obr.

No i w benzynie jest chyba zdecydowanie mniej elemntów do zepsucia się

 

w benzynie jest inna skrzynia z tego co pamiętam - ZF. Jesli chodzi o automat GM to tyle opinii ile egzemplarzy. Wiadomo, że na forum czytasz raczej o awariach, bo osoby którym skrzynia dobrze działa nie zakładają tu tematów. Mi przy przebiegu 265 000 chodzi idealnie, mimo że nigdy nie miała remontu. Zdarzają się jednak awarie i trzeba mieć świadomość że skrzynia może się kiedyś popsuć, nawet przy bardzo dużym dbaniu o nią

 

ale za to te diesle świetnie jeżdżą.

 

prawda :) super auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie ma co porównywać 525i i 530d. Jeśli chodzi o przyjemność z jazdy to bezapelacyjnie zwycięża 530d :cool2: W szranki z 530d może stanąć co najwyżej 530i (chociaż odczuwalnie kierowca będzie odczuwał, że benzynka słabiej "idzie"). Sens przy porównaniu przyjemności z jazdy ma gdy postawimy obok siebie 530dA i 540iA, wówczas ten drugi zdecydowanie wygrywa, ale kosztem dużo większego spalania.

W przypadku diesela nie ma co liczyć na tanią eksploatację, kto zaoszczędzi na paliwie i dobrym serwisie ten bardzo szybko odda z nawiązką w razie ewentualnej naprawy (a w dieselu jest się co psuć...). Aktualnie sprzedaję swoją 530dA i przesiadam się na V8, ale wyłącznie dlatego że zakładam roczne przebiegi nie większe niż 10kkm i utrzymywanie diesela po to żeby się kurzył i tracił na wartości mija się z celem :twisted: Uprzedzam jednak, że cena jednak nie jest skalkulowana dla "łowców okazji" :8)

Przy zakupie uważaj na kręcone liczniki, nagminnym jest że te auta mają nalatane grubo powyżej 400-500kkm i stan licznika dobiegający lub ledwo przekraczający 200kkm. Automat GM jest delikatny, ale przy właściwej obsłudze (czytaj nie pałować skrzyni na zimno i zmieniać olej na właściwy) powinien posłużyć bezawaryjnie. W przypadku 530dA unikaj jak ognia aut po chiptuningu, źle napisany program ze zbyt dużym wzrostem momentu obrotowego to prosta droga do śmierci skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.