Skocz do zawartości

E39 530 automat


mamaJaśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

za 3 miesiące spodziewam się na tym świecie Jaśka ;) Do tego czasu chcę kupić nowe auto - wybór padł na BMW koniecznie w automacie.

 

Proszę o poradę:

1. Jaki silnik radzicie?

2. Jakie ma spalanie?

3. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie konkretnego modelu?

4. Oraz inne ważne opinie na temat BMW, wady, zalety, itp.

 

Auto ma kosztwać do 40 000 zł

 

Z góry dziękuję za fachowe porady.

MamaJaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj1

 

Ja mam e39 530d 99r w automacie, jestem bardzo zadowolony z samochodu wszystko jest na maksa wypasione ALE jak miałbym kupic znowu auto to bym kupił w manualu ( dużo mniej pali ) mi w mieście łyka ok 12L, natomiast manual maks do 9L, myślę że jest się nad czym zastanowić.

Pozdrawiam

SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 530d ja mam taką w automacie, dwa lata i jestem zadowolony, spalanie na poziomie 9 - 9,5 litra a w manualu podobno 1-1,5l. mniej. Wyrzuciłem jej klapki w kolektorze powietrza aby uniknąć remontu silnika i trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów. Przy zakupie podjechać do serwisu lub dobrego mechanika podłączyć pod kompa, sprawdzić przebieg. Radze kupić z dużą nawigacją i z tv. super sprawa. A tak po za tym jestem zadowolony radość z jazdy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w podobnej sytuacji, wczoraj mieliśmy rodzić a ja nadal szukam 530dA Touring. Chociaż budżet mam nieco mniejszy.

 

Rozważając wiele różnych opcji, uznałem że 530 będzie najlepszą alternatywą.

 

Chociaż myślałem też o 540i ale tutaj spalanie jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja już wariuje wczoraj zatankowałem sobie autko i postanowiłem sobie bardzo spokojnie jeździć i komp mi pokazuje 9,2l :lol:, nie zapominając że mam 530d w automacie :lol: chyba dobry wynik??

 

hę? a jezdziles po miescie czy w trasie? w pierwszym wypadku bardzo dobry wynik, a w drugim beznadziejny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.