Skocz do zawartości

e34 intensywne zmywanie szyby czołowej


mati-e28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. z racji tego ze moje spryskiwacze nie nadawały sie juz do niczego, postanowiłem zakupic nowe... jednak do naszego modelu BMW nie produkuje juz pojedynczych podgrzewanych dysz ( takie miałem ) musiałem zakupic dysze ze zmywaniem intensywnym na dwa przewody... zakupiłem tez zbiorniczek koncentratu z pompką manetke do intensiw i przekaznik smr....instalacja była w aucie podłaczyłem jak nalezy jednak na wtyczce od zbiorniczka intensiw clining nie pojawia mi sie prąd gdy wciskam przycisk na manetce czyli po prostu nie działa ta druga pompka.. jak myslicie czy moduł wycieraczek sie rózni czy moze jescze jakis przekaznik.. manetka sprawna sprawdzałem miernikiem.. nigdzie nie moge znalezc schematu do v8 1994 mam tylko do 90 roku i tam jest troche inna skrzynka bezpieczników niz ta co ja mam.. ogulnie to jestem w kropce niewiem nawet gdzie jest moduł wycieraczek :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslałem ze ten smr to od sprysków na lampy jest.. a ten szary prostokontny to ma 5 nóżek czy 4y? chodzi ci o ten obok przekaznika kompresora bo tam mam wolne miejsce wsadziłem na 4y nózki czarny ale bez rezultatu... jak bys mógł trzasnąc fotke swojej skrzynki bezpieczników było by super ew numer przekaznika... u mnie te małe sa 3y i wszystkie czarne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję archaik - widzę że ze zdjęć jak zwykle nici. Ale może ma ktoś sprawdzone numery tego przekaźnika lub jest w stanie zrobić jego zdjęcie wraz z oznaczeniami? Czy ktoś nie mając instalacji mycia reflektorów miał już może ten przekaźnik od intensywnego spryskiwania zainstalowany? Według książki Corbina były 2 rodzaje przekaźników dla intensywnego mycia szyby czołowej:

 

1. mały szary o nr 61361393415

2. duży niebieski o nr 61311378786

 

Jednak on opisuje sytuację w aucie z 1992r. i to w specyfikacji USA. I teraz pytanie który kiedy występował, czy są takie same w EU oraz czy są uniwersalne względem wersji silnika? Jeśli ktoś już to przerabiał to byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale "mały szary" co? :D Musiałeś kupić i zamontować, czy już miałeś w instalacji?

 

Do mnie właśnie idzie duży niebieski wraz z manetką, zatem zobaczymy jak to wygląda. Pozostało mi tylko kupić przewody, bo resztę już mam (no, oprócz tego przekaźnika jeśli nie będzie pasował). Swoją drogą na przyszłość: jeśli ktoś będzie doposażał się w intensywne spryskiwanie, to uważajcie jaką manetkę kupujecie. Różnica była w wersji bez poduszki (nr 61318350983) i z poduszką kierowcy (po 09.1990, nr 61318350699). W e32 735i z 1992r. z poduszką był przekaźnik niebieski. :]

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się pytałem o nr przekaźnika od intensywnego i tą obiecaną fotkę gdzie on jest dokładnie, ale w międzyczasie widać sam znalazłem nr części - pytanie czy się zgadza. Według tego co znalazłem to przekaźnik 5 nóżkowy o nr 61361393415. Taki przekaźnik w ASO to 50zł w detalu.

 

Przy okazji, RM, GM = ? Mógłbyś dla mnie rozszyfrować te skróty?

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gnat2007 - jakie przekaźniki od spryskiwaczy pod kanapą? :shock: Chyba mamy inne samochody. Pytałem JAK WYGLĄDA ten konkretny przekaźnik i najlepiej jego numer. :]

 

mati-e28 - dzięki za konkretną odpowiedź na zadane pytanie, czyli się zgadza "połówka" szary. ;] Rozumiem że u Ciebie intensywne pracowały fabrycznie, czy dokładałeś?

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siudek wszystko masz napisane w pierwszym poscie... u mnie była instalacja bo to była m60... wystarczyło dołorzyc ;manetke, zbiorniczek, przekaznik, dodatkową pompke i pociągnac wezyki do sprysków w maske (tez innych w wersji bez intensiv) e34 sprzedałem a przekaźnik leży nigdy tego projektu nie dokończyłem niestety zbiorniczek i manetka poszły z autem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie nie wiesz czy działa. :]

 

Tak czy inaczej obecnie brakuje mi właśnie przekaźnika, bo mam duży niebieski. Manetka jest, dysze są, pompka, zbiorniczek. Muszę kupić tylko przewody, zaciski i zaworki i znaleźć czas na montaż. Podpowiesz może ile wyszło Ci tych przewodów? Bo ASO sprzedaje na metry, a ja nie mam nigdy czasu pomierzyć.

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodów jest 7. Jest 6 pozycji manetki (3 tryby wycieraczek, pojedyncze w dół, spryskiwanie do siebie i intensywne po wciśnięciu). Manetka inna jest do kierownicy z poduszką inna bez (wygięcie ramienia). Nie wiem czy pasują zamiennie, ja mam z e32 z poduszką.

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Też myślałem żeby dorzucić to intesywne mycie, bo chcę wymienić dysze, a teraz są podwójne wyjścia na nich. Do tego mam jeszcze wolną dobrą pompkę spryskiwacza. Myślałem, że trochę dorzucę kasy i to zrobię, ale u mnie nie ma instalacji pod intensywne mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.