Skocz do zawartości

320d 136km Koło Pasowe


melon115

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do was koledzy a dokładnie do tych forumowiczów których dotknął problem Koła Pasowego.

Nastał moment gdzie już tak mi to napie......la pod maską że najwyższa pora na wymianę.

I tu moje pytanie jakiej firmy zamiennik polecacie ? Ori 1000zł :shock:

 

Dzięki z góry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Też jestem na tym etapie, czyli wymiany koła pasowego. Problem mam tylko taki, że nie wiem jak to koło odkręcić. Domyślam, się, że śruba ma lewy gwint, ale nie wiem jak je zablokować, bo jak kręcę śrubę to obracam cały wał :-(
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam koło firmy Corteco sam do siebie założyłem i śmigam bez problemu kolega też założył tej firmy i jest zadowolony. Żeby odkręcić śrubę od koła musicie zablokować koło zamachowe jest tam taki otwór przez który trzeba włożyć najlepiej stalowy pręt lub łyżkę od zdejmowania opony, tylko uważajcie żeby nie wyłamać zębów na kole zamachowym. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam koło firmy Corteco sam do siebie założyłem i śmigam bez problemu kolega też założył tej firmy i jest zadowolony. Żeby odkręcić śrubę od koła musicie zablokować koło zamachowe jest tam taki otwór przez który trzeba włożyć najlepiej stalowy pręt lub łyżkę od zdejmowania opony, tylko uważajcie żeby nie wyłamać zębów na kole zamachowym. Powodzenia.

jaka cena tego cuda była ? pamiętasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam używany oryginał z bodajże 2007 roku na sprzedaż

jakby co piszcie na PW lub dropoff@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Też jestem na tym etapie, czyli wymiany koła pasowego. Problem mam tylko taki, że nie wiem jak to koło odkręcić. Domyślam, się, że śruba ma lewy gwint, ale nie wiem jak je zablokować, bo jak kręcę śrubę to obracam cały wał :-(

 

Jak pamiętam to śruba ma zwykły gwint (prawy), ale mocno siedzi. Do wymiany najlepiej kupić nową (ok. 20zł ori w serwisie). W obudowie silnika jest otwór koło skrzyni, przez który blokuje się wał (chyba 8 mm trzpieniem). Kręcić z przedłużką i pójdzie.

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce najtańszego gu....na ale niestety nie moge w tym momencie pozwolić sobie na wydatek 1000zł w ASO

Chciałbym coś co polecacie i już zakładaliście jest w miare przystępnej cenie potwierdzone że po założeniu będzie tego efekt i będzie śmigać.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.