Skocz do zawartości

Problem przy podłączaniu OBC


lukasz_4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie, mam pewien problem z podłączeniem OBC. Wykonuje nową instalację, był tylko zegarek. Zrobiłem:

napięcie zasilania

podświetlenie

włączanie kompa przy I i II pozycji stacyjki

podpiąłem przewody od liczników, z wyjątkiem PINu 26 w niebieskie do PINu 6 w czarnej kostce kompa - nie mam tam PINu 6.

 

Komputer się odpala, pokazuje zasięg. Z prędkością jest lipa, bo jak roszę, to prędkość wzrasta no i tak sobie wzrasta powoli, nawet jak się zatrzymam. Spalanie też dziwne. Poprawnie z tego co mi się wydaje działą zasięg RANGE. Co może być nie tak? Sygnał prędkości na 100% mam wzięty z prawidłowego miejsca. Reszta chyba nie powinna mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat byl maglowany setki razy... jesli brakuje ci pinu w kostce to wyjmij pin z OBC ktory jest nie potrzebny i wdus go w kostke zegarow... predkosc ktora pokazuje si en aOBC to predkosc srednia a ne aktualna... musisz dostroic OBC pod dany silnik podlaczajac pod komputer.. poczytaj na forum co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już wszystko działa.

tylko nie mogę dostroić spalania, a nie mam programatora, żeby przeprogramować OBC. wymyśliłem więc inny sposób: obróbka sygnału o spalaniu. czy ktoś wie w jakiej postaci dochodzi do obc sygnał o spalaniu? czy to jest 0..12 V czy w formie częstotliwości jakiejś (pewnie sygnał prostokątny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też spalanie pokazuje około 17,8l.

Korekcja spalania ustawiona na minimum.

Jak coś wykombinujesz to daj znać.

Pewnie masz silnik 1,6 lub 1,8??

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

...z prędkością jest lipa, bo jak roszę, to prędkość wzrasta no i tak sobie wzrasta powoli, nawet jak się zatrzymam. Spalanie też dziwne. Poprawnie z tego co mi się wydaje działą zasięg RANGE. Co może być nie tak? Sygnał prędkości na 100% mam wzięty z prawidłowego miejsca. Reszta chyba nie powinna mieć znaczenia.

 

kolejny raz ktos widzi problem tam gdzie go nie ma, nie wiem po co komu bylaby potrzebna funkca wyswietlania aktualnej predkosci oraz spalania na OBC skoro to samo ma przed sobą w zegarach, tak samo jak setki razy ludzie pytaja czy im ekonomizer dobrze dziala bo jak stoja w miejscu to sie chowa :D heh,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i coś wymyśliłem!!! zasada działania jest prosta. komputer jest zasilany z instalacji samochodu napięciem 12V. Dla spalania 0 mam sygnał 12 V (włąściwie to zawsze jak spalanie jest zero, to na kabli sygnałowym spalania mamy równiutko napięcie ładowania, czyli takie same jak na zasilaniu kompa), im rośnie spalanie tym napięcie spada, chyba przy maksymalnym spalaniu jest około 8V, ale nie pamiętam. Komputer porównuje napięcia, a w zasadzie odejmuje napięcie z sygnału spalania od napięcia zasilania. Wykombinowałem taki układzik, który dla np. spalania 10V da 11V - czyli komputer to odbierze jako mniejsze spalanie. Dodatkowo w układ wstawie sobie potencjometr, żeby precyzyjnie wyregulować wszystko, a dodatkowa korekta to już komputerem. Jak tylko uda mi się odpalić układzik - dam wam znać i pokaże schemat co i jak podłączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę się stosować do regulaminu i formatu tytułowania: viewtopic.php?f=68&t=120678 . Następnym razem będę musiał dać ostrzeżenie[/color]

 

A teraz do rzeczy. W dziale Zrób to sam jest instrukcja podłączenia pełnego OBC. Jeśli nie znalazłeś tam odpowiedzi na swoje pytania, to proszę podziel się swoimi odkryciami w tamtym wątku, żeby wszyscy mogli z tego skorzystać.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Czy jak mam obc z 7 przyciskami a bym chciał podpiąć wersje full to bede musiał coś dodatkowo podłączać aby mieć pełną funkcjonalność czy wystarczy to co już jest?

 

 

Użyj wyszukiwarki!!! W dziale Zrób to sam jest temat o podłączaniu OBC. Poza tym regulamin tego forum wymaga, abyś zmienił swój podpis, albo osobiście zapodam Ci bana.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.