Skocz do zawartości

[e39] Kontrolka świec żarowych


x-men

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam pytanie odnośnie kontrolki od świec żarowych w liczniku w bmw e39 525d common rail z 2003 r.

czy owa lampka powinna się tam świecić czy występuje tylko jakiś komunikat na wyświetlaczu.

wymieniłem świece + sterownik świec i dlatego pytam bo wcześniej nic się nie świeciło i nadal nie świeci a świece działają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam !

Przeszukiwałem właśnie forum szukając informacji na ten temat :)

U mnie w 525tds z 97 roku po właczeniu zapłonu pojawia się na moment napis ( LORGLUHEN )

To hyba po niemiecku .

Czyli co on dokładnie oznacza !?

 

zamień w tym napisie "L" na "V" i przeczytaj ten temat od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy
Witam!

Co mam zrobic jezeli pojawia mi sie na wyswietlaczu ten komunikat, jest cos do wymiany czy nie?

To znaczy,że w momencie kiedy pokazuje się ten komunikat trza poczekac aż zgaśnie i dopiero odpalic silnik.Napis VORGLUHEN to to samo co we wcześniejszych modelach żółta kontrolka ze spiralką,czyli w tym momencie grzeją świece żarowe.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafiłem tego zakumac.

mam auto od prawie roku i poprzedniej bardzo mroznej zimy ( - 25 ) nie pokazywał mi sie ten komunikat. A dzis wychodze po południu załozyc mate na szybe zeby nie skrobac jej rano przekrecam kluczyk w stacyjce i ... usiadłem na kompa i szukam co to jest. Dzieki kolego za szybko podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich mam e39 2000 rok 3.0 d ! Mam pytanie odnosnie swiec , czytalem ze w momencie grzania swiec powinien pojawic sie jakis napis

a u mnie nic sie nie pojawia a samochod odpala czy to przy -10 czy przy -20 . W zeszlym roku byly mrozy po -30 i tez odpalal tylko troche ciezej !

Jaka moze byc przyczyna ze ten napis sie pojawia ? sterownik ? czy swiece ? i gdzie ten sterownik sie znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.