Skocz do zawartości

Włączanie ringów przy otwieraniu e90-tki. Wie ktoś?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

Te "welcome lights" czy "coming home" albo jak to jeszcze inni nazywają u mnie przynajmniej jest tak że po zgaszeniu auta właczam manetka długie tak jak podczas jazdy i świeci mi sie xenon przez jedną minutę a potem gaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "welcome lights" czy "coming home" albo jak to jeszcze inni nazywają u mnie przynajmniej jest tak że po zgaszeniu auta właczam manetka długie tak jak podczas jazdy i świeci mi sie xenon przez jedną minutę a potem gaśnie.

 

 

U mnie też, ale w iDrive mam możliwość ustawienia czasu świecenia xenonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. W moim aucie gdy je kupiłem po otwarciu samochodu świeciły się klamki, ringi oraz tylnie lampy. Pewnego dnia postanowiłem naładować akumulator po naładowaniu akumulatora i włożeniu do auta ringi i tylnie lampy juz się nie świeciły. Myślałem że coś roskodowałem, ale chyba nie bo czasami się zdarzy że ringi i tylnie lampy się za świecą. W iDrive opcja jest zaznaczona więc nie wiem co mam zrobić żeby przy każdym otwarciu się świeciły, a nie według swojego kaprysu.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e91 z 2010 roku i tu ta funkcja już jest. Świecą mi ringi + tylne światła oraz podświetlenie klamek. To miałem fabrycznie, kolega dziqsek zakodował mi jeszcze włączanie halogenów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie,

Jacyś ludzie piszą na FB, że po zgaszeniu silnika, otwarciu drzwi nie gasną im ringi - gasną dopiero w momencie zamknięcia z pilota.

 

Mam FRM2 i nie mogę się tego doszukać w NCS'ie.

 

Please HYLP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hallo ?:>

 

Takie trudne pytania zadaje ? Rzadko kiedy dostaje odpowiedz hehe.

 

 

w Carly jest to parametr

 

Comfort Standing Light.

 

 

 

W FRM1 znalazlem takie cos:

COMFORT_ACCESS_LICHT

 

Ale w FRM2 go nie ma.

 

 

Da rade to w ogole w FRM2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Orientuje się może ktoś jaki wpis w nfrm2 E90 z 2007r bez Idrive odpowiada za funkcje w której xenony palą się z welcome light? chciałbym to wyłączyć.Obecnie jest ustawione na płynne zapalenie i gaszenie.I drugie pytanie czy da się włączyć żeby przeciwmgłowe przednie paliły się jako DRL z ringami oraz aktywować brake force display?Jeżeli tak to prosiłbym o nakierowanie jakie wpisy za to odpowiadają bo coś mi się poprzestawiało w ncsdummy i niemam obok tłumaczenia po angielsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam panowie,


natrafiłem na ten temat przypadkiem.

W moim e90 (N47 2008) komputer żyje chyba własnym życiem.

U mnie ringi świeciły się właśnie przez jakiś czas jak zostawiłem auto otwarte, przy wysiadaniu nie gasły a gasły po jakimś czasie albo po zamknięciu z klucza.

Coś sobie poprzestawiałem w menu (nie mam iDrive) na zegarach w zakłądce dostępnej tylko przy prędkości 0 - klucz z "V".

Iiiii.... pozycyjne gasną po otwarciu drzwi. :|

NIe mam pojecia co zrobilem


Z chomikow i innych posciagalem juz chyba z 100000 wersji manuali do e90 i żadne nie traktuje o tych parametrach co mam ja.


W menu kluczyka z "V" jest:

1. kłódka zamknieta i ikona pozycyjne - doszedlem do tego ze to kierunki przy zamknięciu auta - on/off - czyli mruga albo nie

2. kłódka otwarta i ikona pozycyjne - j.w. tylko przy otwarciu auta

3. kłódka i A - zamykanie drzwi, przy czym nie kumam: jest opcja zegar, strzałka, zegr i strzałka i off - to zamykanie drzwi ale co oznacza zegar? Przy tej nastawie nie zamyka się auto po czasie. strzałka to jak jedzie jak rozumiem

4. otwarta kłódka i opcja drzwi - otwiera albo tylko kierowcę albo wszytkie drzwi - to OK to działą

5. ikona kierunków - 1x lub 3x - to ilość mrugnięć przy lekkim ruchu manetką kierunkó i działą OK.


i z zupełnie niezrozumiałych


5. ikona P z promieniami - i opcje na sekundy - do czego toto? Ringi po otwarciu auta palą się i tak ~20s.

6. słoneczko i opcje ikona pozycyjnych i on albo ikona i off - do czego to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

Dla potomnych po poszukiwaniach:


5. ikona P z promieniami - odprowadzanie do domu czyli po wyłączeniu kluczyka i ruchu manetki świateł długich zapalają się krótkie na określony tu czas.

6. słoneczko i opcje ikona pozycyjnych i on albo ikona i off - światła do jazdy "dziennej" - u mnie mam wykodowane długie świecące z ograniczoną mocą jako DRL dlatego pokrętło w pozycji A w wypadku dużego natężenia światła je wyłącza tj nie pali się nic, ani pozycyjne, ani krótkie ani deska rozdzielcza nie jest podświetlona.


i wg manuala (tłumaczonego ze szwedzkiego więc trochę zgadywanie)


3. kłódka i A - zamykanie drzwi - zegar tzn po czasie jak nie otworzę żadnych drzwi, strzałka - po tym jak auto zacznie się poruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć.


T.zw. welcome lights są dostępne z modułem komfortu FRM3. U mnie (podobnie jak u kolegów wyżej) po otworzeniu auta zapalają się klamki i wnętrze. Nie ma opcji podświetlenia ringami i tylnych lamp. Po wizycie w zakładzie pod kątem kodowania diagnoza była prosta - FRM3 (moduł można obecnie kupić za 200-400zł). Insza inszość, że jest do przepięcia 56 przewodów do zarządzania całym oświetleniem samochodu ;)

Co więcej w menu z przycisku BC mam wybór opcji podświetlenia lub off przy otwieraniu czy zamykaniu... dzisiaj grzebałem i wydaje się BYĆ ale jakby niedostępny (zmiana opcji na włączenie skutkuje powrotem do podstawowego wyświetlacza). Mam nadzieję, że pomogłem.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.