Skocz do zawartości

wentylator e39


karol19808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam jakiejś rady, bo nie wiem co jest grane.Rozwalił mi się wentylator od nawiewu w e 39 2000r,chodził jak traktor.wstawiłem do warsztatu zdieli deskę i wymienili na inny ale też używanyw.poskładali wszystko włączyli i chodził , za jakieś 30 min sprawdzają ponownie i cisza.więc zdieli raz jeszcze deskę podłączyliśmy na krótko do akumulatora działa.mechanicy załatwili następny wentylator w lebszym stanie i wmontowali, poskładali deskę i ok chodił 5 dni i wczoraj przestał.dziś go włączam działa raz nie działa.jak włącze za którymś razem znów zadziała np. na ogrzewaniu przedniej szyby potem wezme na auto zaczyna falować i po paru sek. przestaje działać tak jakby się zawieszał.boje się że jak kupię nawet nowy wentylator to będzie to samo. pomocy bo niewiem co robić z tym tematem.

pozdrawiam :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może ta usterka to wcale nie wina samego wentylatora, lecz układu odpowiedzialnego za sterowanie nim. Tzw. "jeż". Jest to tranzystor sterowany PWM i dzięki temu istnieje regulacja obrotów. "Jeż" powinien być umieszczony w kanale nawewu, od strony kierowcy. Sprawdz ten układ.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może ta usterka to wcale nie wina samego wentylatora, lecz układu odpowiedzialnego za sterowanie nim. Tzw. "jeż". Jest to tranzystor sterowany PWM i dzięki temu istnieje regulacja obrotów. "Jeż" powinien być umieszczony w kanale nawewu, od strony kierowcy. Sprawdz ten układ.

Życzę powodzenia.

 

Jeż jest po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może ta usterka to wcale nie wina samego wentylatora, lecz układu odpowiedzialnego za sterowanie nim. Tzw. "jeż". Jest to tranzystor sterowany PWM i dzięki temu istnieje regulacja obrotów. "Jeż" powinien być umieszczony w kanale nawewu, od strony kierowcy. Sprawdz ten układ.

Życzę powodzenia.

 

Jeż jest po stronie pasażera.

 

No możliwe. Nie byłem pewien. W e36 był po stronie kierowcy i tym się zasugerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za odpowiedzi

ale jeż też był wymieniany to samo nawet panel sterowania był wpinany i to samo

postanowiłem oddać ten mój wentylator do regeneracji koszt nie wielki bo 60 zł za wynianę tzw.buksów i szczotek itp.

mechanik powiedział że nawet jak wentylator pobiera za dużo prądu to też może go rozłączać nie wiem ile w tym prawdy ale zobaczymy, powiedzał również że jakby padł jeż czy panel sterowania to by nie działało wogóle nie tak jak u mnie raz działa raz nie.

mi się wydaje że wina leży po stronie kabelków że gdzieś nie styka i w pewnym momęcie się zawiesza. teraz np. nie działa już 2 gi dzień i jak popstrykam przyciskami w panelu sterowania to za którymś razem załapie pochodzi kilka min. i d.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj podjechałem do mechaników z tym nieszczęsnym wentylatorem i okazało się że to raczej coś z czujnikiem od temperatury , który jest schowany od strony pasażera.poruszał wiązką i zaczynał wiać dziś mają to sprawdzać co tam jest grane. jak coś będę wiedział to napiszę dla zainteresowanych.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.