Skocz do zawartości

[E87] 118d - Bixenon skrętny - montaż/koszty


Bednar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczęśliwym właścicielem E87 118d z 2005 roku. Autko jest wyposażone w bi-xenon. Chciałbym je doposażyć dodatkowo w skrętny. Czy wie ktoś jak to zrobić? Jak wygląda taka zmiana(co trzeba rozkręcać, wymieniać itp)? i Jakie są koszty tego? Pozdrawiam Bednar :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł może nie być jakoś bardzo drogi , problem polega na lampach gdyż nowe to też cena ponad 5 tysi za sztukę a z używek ciężko o coś w dobrym stanie a gdy są już w tym dobrym stanie to żeby nie parowały .

Wszystko da się zrobić i wszystko zamonotwać tylko są dwa podstawowe pytania :

1. Czy stać się na taki wydatek

2. Czy jest sens inwestować w skrętne reflektory ?

Nie wiem nigdy nie jezdziłem na skrętnych więc o jezdzie nie mogę się wypowiedzieć.

Ja u siebie miałem zwykłe lampy nawet xenonu brak , postanowiłem założyć fabryczne xenony kupiłem : lampy , moduł , przełącznik świateł . Koszt Gdyby nie upusty ponad 3 tys zł :) do tego dochodzi montaż i programowanie ( samo podpięcie w aso kosztuje 250zł ) Fakt faktem lampy działają i świecą super :) Ale już wiem że z elektrycznych / elktronicznych rzeczy w BMW nie ruszam ! Jak nie ma po co to lepiej się nie bawić wypniesz jedną kostkę a gdy ją pózniej wepniesz to pół rzeczy nie działa i trzeba programować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil.. właśnie jaką ty masz instalację? Taką full... oryginał, czyli lampy, moduł, czujniki zawieszenia, spryskiwacze, czy taką aby świeciło i błędów nie powodowało?

Cześć

Wiesz co serwis powiedział mi cenę ponad chyba 14 tys za dołożenie xenonów i oczywiście regułki , przeraził mnie fakt że instalacja od modułu ( pod nogami ) po lampy jest do wymiany bo do xenonów jest specjalna wiązka "doposażeniowa xenon , bi-xenon" i to mnie bardzo blokowało bo myślałem sobie , kupie lampy , moduły a lampy i tak nie odpalą . Powiedzaiłem sobie jest ryzyko jest zabawa :) i kupiłem lampy , moduł , przełącznik świateł dostałem też czujnik do poziomowania lamp lecz seryjnie on był w mojej e87 więc lampy same się poziomują przy odpaleniu samochodu .

Lampy zostały podłączone na starym module i starym przełączniku dla testu czy faktynie należy to zmieniać czy poporstu wydałem 900 zł w błoto . Okazało się że lampy nie odpalają i już przypomniało mi się że ' należy wymienić wiązkę koszt 2000zł po rabacie w BMW ' ale co się okazało że masa jest na innym pinie i wystaczyło tylko zmienić pin , lampy odpaliły lecz mrugały , zmieniłem moduł i przełącznik lampy nie mrugają wszystko działa super , lecz nie działały szyby , pilot do centralnego , kierunki itd. więc musiałem jakoś jezdzić autem i wsadziłem stary moduł i przełącznik i zamontowałem kondensatory i lampy nie mrugają . Jedynie teraz mam błędy że są spalone dwie zarówki ( mniejszy pobór prądu ma xenon i dlatego wywala błąd ) a czekam cały czas na osobę ze sprzętem która mi dokoduję nowy moduł i przełącznik do auta

Aha ringi nalezy podłączyć osobno , do kostki która wchodzi do lampy ( ta większa ) bo fabrycznie e87 ze zwykłymi lampami postojówki i kierunki , oraz światła drogowe i pozycyjne ma na jendej kostce a lampy xenon / bi-xenon ma dwie wtyczki jedna jest do ringów a druga do reszty ale dwa kabelki i ringi świecą

Więc żadnej filozofii w połączeniu i usprawnieniu całego zestawu nie ma , jedynie czas , nerwy , i koszt . Ale według mnie warto

Wady :

Żeby ściągnać przedni zderzak najlepiej mieć auto na podnośniku , ściągnąć przednie koła i bawić się ze zderzakiem . Masakra ściągnąć przedni zderzak :(

Mało osób chce dokodować nowy moduł i przełącznik świateł do auta bo wszyscy się boją ze auto może nie odpalić gdy coś się stanie przy programowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde zmiana zwykłych lamp na xenony, to duża ingerencja w elektronikę auta jak dla mnie. Wczoraj mojemu tacie w E60 wyskoczył błąd przedniej szyby i nie domykała się automatycznie, tylko trzeba było trzymać przycisk cały czas, a nic nie robił w aucie od dobrego pół roku. Dosłownie nic, a błąd się zrobił z niczego, więc przy zamianie na xenony to ja nie wiem co może wyskoczyć. Trochę mnie to odstraszyło.. no i koszty.. jest to jakieś 3 tyś wpakowane w auto na miękko, bez kodowania i złożenia w całość. Dodatkowo zostają ci lampy, które możesz sobie na ścianie powiesić jako pamiątka, bo nikt tego nie kupuje. Mnóstwo tego jest na Allegro i już za 50 zł można kupić reflektor. Dla mnie koszty nie są współmierne do efektu.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto ubezpieczone zawsze można lekko dojechać przodzikiem :) i zrobić już na xenonie a tak serio fakt koszt może i duży ale jazda gdy jest ciemno nie ma co porównywać dla mnie fabyrczne reflektory które mialem były grosze niż chińskie lampy w peugeot-cie 206 przyznaje się bez bicia w e87 na zwykłych lampach bałem się jezdzić wieczorami bo nic nie widziałem a teraz rewelka :) szkoda tylko że dostałem lampy xenonowe a nie bi-xenonowe jak było w opisie :( cóż zrobić lampy zamontowałem wszystko skręciłem i zrobił się zonk stare lampy można sprzedać nawet za 100 zł komplet zawsze ta 100 lepsza niż lampy miały by leżeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
przełącznik świateł dostałem też czujnik do poziomowania lamp lecz seryjnie on był w mojej e87 więc lampy same się poziomują przy odpaleniu samochodu .

 

W każdym chyba BMW po 2003 roku światła przy włączaniu same idą w górę i w dół ( mówie tutaj o halogenowych a nie xenon) i nie ma to nic wspólnego z poziomowaniem, to zwykły test czy elektryczna regulacja jest sprawna. NIE MASZ autopoziomowania , wiem cos o tym bo sam zrobilem w swojej e91 przerobke z halogenu na ORI xenon i tez nie mam poziomowania ani spryskiwaczy.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dobrze wyregulować reflektory (oczywiście nie mam tu na myśli specjalnego podnoszenia poziomu światła do góry tak by oślepiało nawet na 9 piętrze), kupić dobre żaróweczki np. Philips Xtreme Power lub jakieś podobne firmy Osram i jest dobrze! Ja pierwsze co zrobiłem, to po kupnie auta wymieniłem żarówki, bo te fabryczne mimo, że Philipsy były to chyba jakieś najtańsze albo tzw. Eco, bo świeciły raczej na żółto niż na jasno.

 

Co do autopoziomowania, to na bank Kamil tego nie masz w aucie. To że światła ci szły do góry a potem na dół, to nic innego jak test silniczków od regulacji świateł. Czujniki zawieszenia są chyba 2 (na bank jest z tyłu, a z przodu to nie wiem, bo jak przeglądałem dokumentację do doposażania, to z obrazków wynikało jakby też był).

 

Sprzedać reflektory za 100 zł? Marzenie! Przeglądam aukcje od jakiś 6 miesięcy i widzę ludzi, którzy przez te 6 miechów bujają się już z tymi reflektorami w cenie chyba 150 zł za komplet. Naprawdę z reflektorami, tak jak i ze zderzakami jest straszny przypał.. naściągali tego od groma i zalali Allegro. Ja się cieszę, że swoje felgi sprzedałem szybko, bo myślałem że też będzie długa męka :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dobrze wyregulować reflektory (oczywiście nie mam tu na myśli specjalnego podnoszenia poziomu światła do góry tak by oślepiało nawet na 9 piętrze), kupić dobre żaróweczki np. Philips Xtreme Power lub jakieś podobne firmy Osram i jest dobrze! Ja pierwsze co zrobiłem, to po kupnie auta wymieniłem żarówki, bo te fabryczne mimo, że Philipsy były to chyba jakieś najtańsze albo tzw. Eco, bo świeciły raczej na żółto niż na jasno.

 

Co do autopoziomowania, to na bank Kamil tego nie masz w aucie. To że światła ci szły do góry a potem na dół, to nic innego jak test silniczków od regulacji świateł. Czujniki zawieszenia są chyba 2 (na bank jest z tyłu, a z przodu to nie wiem, bo jak przeglądałem dokumentację do doposażania, to z obrazków wynikało jakby też był).

 

Sprzedać reflektory za 100 zł? Marzenie! Przeglądam aukcje od jakiś 6 miesięcy i widzę ludzi, którzy przez te 6 miechów bujają się już z tymi reflektorami w cenie chyba 150 zł za komplet. Naprawdę z reflektorami, tak jak i ze zderzakami jest straszny przypał.. naściągali tego od groma i zalali Allegro. Ja się cieszę, że swoje felgi sprzedałem szybko, bo myślałem że też będzie długa męka :)

 

Może to i nie poziomowanie ale wrazie problemów z policją zawsze jakieś wytłumaczenie i za prezentować można :) nie oświetlam samolotów więc przypału nie powinien mieć na fabrycznym xenonie , jeszcze muszę coś pomyśleć nad spryskami , albo atrapy . Ale to już przy nowej koncepcji przodu na stary zderzak nie chce mi się inwestować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa elementy do poziomowania, które są umieszkoczne na wahaczach:

1. przednie lewe koło

2. tylne prawe koło

 

a na doświetlanie zakretów proponuje coś wykombinować z halogenami - w VW są fajne moduły, które uruchamiaja halogeny po załaczeniu kierunkowskazu. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem teraz na myjni, to podjechał mesio do dystrybutora, a jak odjeżdżał i skręcił kierą, to halogen sam mu się zapalił.. bez migacza... takie rozwiązanie było by lepsze. Bo przy włączonym migaczu, to nawet przy zmianie pasa by się włączało, bo byłoby kompletnie niepotrzebne, a w moim wydaniu jak ja jadę do pracy rano, to równało by się ciągłej jeździe na halogenach bo nie nadążyłby się wyłączać :D

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami własnym doświadczeniem ... użytkowałem 2 auta, jedno Clio z doświetleniem przez halogen, wydawało mi się, że jest to rzecz, której nie można zastąpić do momentu kiedy wsiadłem do S60 ze skrętnym xenonem ... i tak halogen doświetla drogę na 10m, gdzie strumień światła jest bardzo mocny jedynie tuż przed autem, co powiedzmy doświetla pobocze i łatwiej jest dostrzec chociażby dziury, natomiast skrętna lampa to już inna bajka czego słowami nie da się opisać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie taka kwestia .Kupiłem swoją lalunie z oryginalnymi światełkami ,lecz ktoś tam zamontował jakiś fajansiarski HID ksenon .Świeci dobrze jak się jedzie wieczorem ,ale ja takich wynalazków nie uznaje .Z tego co mówił sprzedający trzeba było zaprogramować komputer do tychże właśnie ksenonów .Mówił również ,że można założyć oryginalne ksenony ,gdyż jest to auto przed 2006 r. podał mi nawet jakieś modele ,jakie ksenony można założyć (kody) .Pytanie :

 

Czy jak kupie lampy kseno i je założę to faktycznie nie potrzeba już żadnej ingerencji w komputer ?

Po prostu zdejmuję fajans i zakładam ori ksenon ?

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek cię ściemnia. Oryginalny xenon składa się z lamp, modułu, czujników zawieszenia i zmiany w oprogramowaniu. Chyba nie czytałeś od początku wątku? Generalnie dołożenie xenonu tak żeby było "jak z fabryki" to wydatek rzędu 3.000 zł na sam sprzęt plus oczywiście montaż :D Jest to średnio opłacalne, ale jak ktoś chce to wszystko się da.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mu to mówiłem co Ty teraz. Uparł się ,że skoro to jest auto z 2005 r to wystarczy tylko założyć kseno i to wszystko ,może chodziło mu o to ,że ten fajansiarski kseno ,który jest obecnie założony ,to ma te rzeczy ... NIE WIEM NIE ZNAM SIE :D

 

pozakładał tam jakieś przetwornice itd .A może rzeczywiście pod te przetwornice ,które są teraz da się podpiąć nowe lampy ? :roll:

 

komputer też jest przeprogramowany ,bo koleś twierdził ,że na pocżatku migały cały czas ,a teraz nie migają .

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.