Skocz do zawartości

3XX Jakiego kleju użyć do podsufitki?


dąbasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kleiłem boczki budaprenem i zabudową bagażnika i się trzma. Mocny jakiś rodzaj budapreny, znajomy który prowadzi sklep mi polecił, ale tu znowu jest to podsufitka i nie chciał bym żeby to pospadało bo to jest spora powierzchnia i oda co jak co wisi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja kleiłem rok temu klejem polimerowym. Butelka 0,5 litra za jakieś 3-4 złote.

Oczyszczasz podsufitkę z materiału i z kleju (np. szczotką ryżową albo taką do szorowania rąk po warsztacie). A następnie lejesz ten klej na podsufitkę i rozsmarowujesz pędzlem za 2 złote. Potem naklejasz materiał. Ja naklejałem nowy - czarny oryginalny stosowany dzisiaj w BMW. Możesz robić to na raty, partiami smarować i dokładać dalszy kawałek materiału. Ważne żeby dokładnie oczyścić ze starego kleju, bo potem widać nierówności. Siedziałem nad tą podsufitką jakieś 4 godziny i wyszło bardzo dobrze. A przez rok, jesień, zimę i deszczowe lato okazało się, że ten klej trzyma bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się w to bawiłem, musiałem bo poprzedni właściciel buni czyścił podsufitkę jakąś chemią i rozpuściło gąbkę pod materiałem - efekt=odpadający materiał. zatem:

czarna alkantara + http://moto.allegro.pl/item1160438868_klej_bonaterm_do_boczkow_podsufitki_na_pedzel.html .

i pokleiłem podsufitkę +słupki. dobra rada: zwróć uwagę w miejscu gdzie są osłony przeciwsłoneczne, jest tam dużo miejsc gdzie materiał może sie pomarszczyć i słabo trzymać. warto też nie docinać materiału na rogach tylko wywinąć na drugą stronę i tam też przykleić.

fajny klej, rok temu kleiłem i się trzyma :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się, może głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Odkleił mi się materiał z przedniego słupka (compact), chyba najłatwiej go wyjąć żeby to podkleić, prawda? Tylko jak to zrobić...? Próbowałem lekko szarpać i troszkę się rusza, ale nie chcę nic połamać. Trzeba coś demontować żeby wyjąć osłonę przedniego słupka?

 

z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w coupe żeby wyjąć musisz górę elementu pociągnąć do środka samochodu, a jak już wyskoczy z zatrzasków to do góry i już. nie ma żadnych śrubek czy wkrętów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.