Skocz do zawartości

wlaczajacy sie alarm


bialy14369

Rekomendowane odpowiedzi

komputer prawdę ci powie - a dokladnie DIS w częsci pt. logi z alarmu

bedzie wiadomo czemu się ostatnie 10 razy wzbudzilo

i wtedy już spora szansa że szybko dojdziesz.

 

 

Jak komputera nie masz, to spróbuj jak mariusz pisze - odłączyć czujkę pod klapą silnika. Często zdycha.

 

 

Choc - jesli piszesz ze u ciebie raz sie włącza tak ze wszystko wyje, a raz inaczej, to moze byc cos z samym alarmem nie tak a nie z czujką :-(

Ale to znow komputerem do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Musze przyznac ze dobrych mechanikow mamy w polsce i na tym forum, odkad napisalem tego posta to jeszcze ani razu mi sie wlaczyl :D

 

A powaznie czy mozliwe jest zeby temperatura miala jakis wplyw na alarm, bo ostatnio troche cieplej i sie nie wlacza.

Czy moze ktos wie czy w e60 i e61 sa takie same alarmy czy czyms sie roznia, i jak powinna zachowywac sie lampka sygnalizujaca wlaczenie alarmu bo zauwazylem ze u mnie po zamknieciu drzwi mryga szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura ma wpływ

 

głównie chodzi o wilgotność w elektryce, i styki

 

u mnie PDC powoli budzi się do życia ze snu zimowego

zdechł w pierwszym tygodniu stycznia, jak było -17

ostatnio odkąd zrobilo się cieplej coraz częsciej działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Przerabiałem te same objawy w Audi A6C6 2005 sedan. Alarm załączał się samoczynnie po ok 20 sekundach po uzbrojeniu tj. zamknięciu auta z pilota.

Zacząłem po prostu od odłączenia syreny ( w A6C6 znajduje się pod maską w okolicy podszybia, natomiast w E60 według schematu syrena znajduje się pod tylnym zderzakiem po prawej stronie). Po zdemontowaniu syreny, oczywiście usterka ustąpiła. Otworzyłem hermetycznie i mocno zamkniętą obudowę syreny - co się okazało, płytka elektroniczna i kilka elementów było skorodowane i prawdopodobnie przepalone. Wszystko wskazywało,że mikrozwarcie wzbudzało impuls alarmu.

Po demontażu syreny, usterka całkowicie ustąpiła, światła nie migają, nie ma żadnych oznak samowłączającego się alarmu.

Może ta wskazówka komuś pomoże i naprowadzi na usunięcie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.