Skocz do zawartości

Biegi - coś się zacięło?


falcone

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem dziwny przypadek. Przejechałem około 150km, potem zostawiłem samochód na 40min na parkingu. Wracam do samochodu i nie mogę wrzucić żadnego biegu, z trudem udawało mi się wrzucać tylko 2 i 3 bieg, ale też tylko na postoju, bo w trakcie jazdy nie dawało się zmieniać biegów. Przejechałem tak na kolejny parking i zostawiłem samochód na 30 min, zostawiłem go na luzie. Po 30 minutach zanim wsiadłem do samochodu pobujałem go trochę wieszając się na tylnych amorach. Wsiadam do samochodu i mam wszystkie biegi, bez problemu, dojechałem około 25km do domu - nie wiem jak będzie dzisiaj. Dodam tylko, że mam nowe kompletne sprzęgło z dwumasem, na którym zrobiłem może z 1500km, więc raczej to wykluczam. Miał ktoś podobny przypadek? Może jakieś sugestie, nie chciałbym, żeby okazało się, że skrzynia pada.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęgło i dwumasa jest nowa to przyjrzałbym się w pierwszej kolejności takim podzespołom jak wysprzęglik i pompka sprzęgła. Co do wysprzęglika to nie wiem jak go sprawdzić. Co do pompki - zajrzyj pod kierownicę, czy nie masz wycieków z pompki (plamy na dywanikach, mokre ramie pedału sprzęgła). Jeśli masz wycieki z tego to być może przez to wariuje wrzucanie biegów :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z tym że sam się nie naprawił. Biegi wchodziły bardzo trudno a lewarek był jakby gumowy.

Okazało się że wypiął się sworzeń Nr.3

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM71&mospid=47536&btnr=25_0278&hg=25&fg=05

Sprawdź elementy łączące lewarek ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.