Skocz do zawartości

e60 530d 03- turbina

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Moze zaczne od opisania. Jezeli podczas jazdy bardzo delikatnie naciskam na gaz tak okolo 1500-2000obr efekt jakby turbina sie nie załączała i jechal na samej ropie- czasami to się przeciągnie do 2200obr, jak nacisnę mocniej to wszystko jest ok. I tu pytanie do właścicieli podobnych autek, macie to samo? Nowa przeplywka, wszystkie filtry, wyczyszczone zaworki i egr. dodam ze dalej mi dymi jak depnę mocniej.
Opublikowano
Masz wersję z filtrem DPF czy bez filtra?

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Opublikowano

z moich doświadczeń z moim autem (podobne objawy + dławienie się przy przekraczaniu 1500 obr na bardzo małym gazie, ale uwaga ELEKTRONICZNIE sterowana turbina), to prawdopodobnie zawodzi sterowania geometrią turbiny. Może to być problem mechaniczny (jakaś śrubka/silniczek elektryczny się przycina) albo elektroniczny (moduł sterowania turbiną walnięty).

 

Generalnie podepnij pod komputer i podiagnozuj co wtedy dzieje się z autem...

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Opublikowano
Być może jest to spowodowane zbyt spokoją jazdą (turbina nie pracuje w pełnym zakresie obrotów) lub z krótkimi odcinkami na jakich może być eksploatowane auto. Wtedy lubią zapiec się lopatki turbiny . Pomaga czyszczenie.
Opublikowano
  • Autor
Bez DPF'a, komputer nic nie pokazuje, turbina raczej nie elektroniczna
Opublikowano
to chyba szukaj na wyszukiwarce czyszczenie filterka sterowania podciśnieniowego czy jakoś w ten deseń...

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Opublikowano
  • Autor
filterki przeczyszczone, egr tez, nowe wszystkie filtry, a jak sprawdzic czy lopatki zapieczone? i jak czy egr sprawny
Opublikowano
Witam. W modelu e60 turbina lubi sie rozszczelniać z powodu zatkanego Fapu dlatego ze komputer daje wieksza dawke i jest bardzo duża temperatura jak ktos tego szybko nie zrobi to peknie kolektor wydechowy i spaliny beda sie dotawac do komory silnika wiecej info pod numerem 0 502 217 272 moge poradzic albo naprawic
Opublikowano
  • Autor
a czy ja mam Fap? czyli DPF'a. Chyba nie- brak w I'drive i rury wydechowe w dol.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.