Skocz do zawartości

316i ciśnienie w silniku na niskich obrotach


aro136

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Sprowadziłem z niemiec e 46 2003 316 ti 1.8 benzyna 115KM, przebieg 126tyś. Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem w nieautoryzowanym serwisie bmw filtr paliwa,filtr powietrza,świece,olej(castrol edge 5W30), filtr oleju.

Po wymianie odczułem lekki spadek mocy.Samochód zamulał na 3,4,5 biegu.

 

Przejeżdziłem tak ok 2miesiące.Wczoraj wybrałem się na miasto,po ok 25km hamując na światłach zaczeła migać, a po chwili całkiem zapaliła się czerwona kontrolka ciśnienia oleju.Na kilka sekund lekko zatrzęsło samochodem.Gdy dodawałem gazu kontrolka gasła i tak w kółko .Rano na zimnym silniku na krótkim odcinku wszystko ok.

 

 

Po wizycie w warsztacie manometr przy 800obr wskazał 0,2bara. Filtr oleju nie wyglądał na 2miesięczny,był twardy i bródny(przejechałem na nim ok 1000km)

Wymieniłem filtr i olej (na gęstszy-Texaco 10W40) - ciśnienie skoczyło do 0,35,kontrolka się nie zapala ale wciąż nie jest to mistrzostwo świata.

Samochód nie pracuje jak wcześniej.Po rozgrzaniu silnika wskazówka obrotomierza lekko drga(wskazuje ok600-700obr)

Po wymianie oleju zauważyłem też dziwne klekotanie spod dekla silnika

Myślicie że to pompa oleju......czytałem też że to może zawór przelewowy zawiesza sie w stanie otwartym od zanieczyszczenia i stąd te słabe ciśnienie i małe obroty????????

 

Jeżeli macie jakieś przemyslenia, pomysły, pomóżcie, co robić od czego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie ciśnienie może się brać np. z dziurawego zimeringu na wale

 

bardzo ciekawy temat - ale myślę że nie warto jeździć autem do póki nie ustalisz co się dzieje

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze rozwiazales juz problem? Posiadam identyczny silnik w swojm autku i mam podobny problem .Ale ja juz wszystko sprawdzilem i nic ostatnio wymienilem napinacz lancuszka rozrzadu byl uszkodzony bo sie zacinal i powiedzieli mi ze moze przestawil sie rozrzad stad brak mocy klekot w silniku i inne obiawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.