Skocz do zawartości

Reflektory - parowanie


Hys

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem, że parują mi obydwa reflektory - co prawda tylko na dole, ale zawsze. Efekt ten pojawił się gdy było jasno i paliły się wyłacznie światła do jazdy dzienniej. Po włączeniu xenonów od razu odparowały. Jednak tak do końca chyba być nie powinno :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń w zakresie tego problemu wynika, że reflektory nie mają prawa parować. Ci co twierdzą, że jest to naturalne zjawisko, że odparuje po włączeniu świateł, że najlepiej nawiercić dodatkowe odpowietrzniki itd. nie mają racji.

Serwisanci często też zwalają winę na różnice temperatur, co też jest bzdurą, bo w takich przypadkach w lampie skrapla się wilgoć, której w sprawnej lampie (dobra i dobrze założona uszczelka, drożne odpowietrzniki) po prostu nie ma, a przynajmniej nie jest jej więcej niż na zewnątrz pojazdu.

Dziwi mnie występowanie takiego problemu w nowym aucie (o ile nie jest to jednorazowy objaw). Co innego stara beta po dzwonie :twisted:. Do serwisu i niech zmieniają uszczelki w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten objaw zauważyłem juz na wydawce w salonie, kiedy odbierałem auto. zwróciłem na to uwagę i usłyszałem, że to przez różnice temperatur, bo samochód był chwilę temu myty w ciepłej wodzie. Na razie temat odpuściłem, bo faktycznie pojawia się tylko po umyciu samochodu ciepłą wodą, kiedy robię to osobiście. W wilgotne dni nie ma pary na reflektorach. Ale skoro to pojawia się nie tylko u mnie, to znaczy, że amerykańce odwalili jakąś fuszerkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem X3 to miałem ten sam objaw, pojechałem do salonu powiedzieli podobnie jak tobie, ja powiedziałem że chce to oddać na gwarancji bo jakoś mam inne BMW i w nich nie ma tych ''normalnych'' objawów. Po oględzinach w salonie dano mi pismo że odmawiają gwranacji blablabla....

 

Ściągnołem rzeczoznawce, stwierdził że są wadliwe i założono mi nowe lampy całe :D

 

Problem jest taki że one normalnie będą odparowywać, z tym że np. u mnie po około roku było widać taką minimalną warstwe nie wiem czego coś jak smugi, normalnie nie było ich widać, i nikt nie zwracał uwagi. Ale jak stanołem lub patrzyłem na nową X3 jak stała w salonie lub jakaś ich testówka przed taka świeża to różnica była zauważalna...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.