Skocz do zawartości

Problem z sondami Lambda BMW E38 4 litry 95r.


andrzejw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem tego typu,wczesniej opisywallem co mi sie dzieje z samochodem w tym temacie ale nikt mi nic nie doradził viewtopic.php?f=75&t=121071 . Pojechałem na kompa wywaliło sondy lambda czyli padły. Wymieniłem je na używane ale podobno 100% sprawne(od kolegi). Pojeżdziłem no jest nieznaczna poprawa bo mu sie nie piepszy pod "kopułą" ale nieraz przyfalują obroty i na wolnych troche drga silnik,narazie jest ok, pojechałem na kompa i nadal wywalabłędy z sondami. Jest jakaś reakcje nieznaczna na dodanie gazu ale prawie że nic po rozgrzaniu pokazywało na jednej 0,44V a na 2 0,04, na zimnym silniku obie mialy 0,45V. i zaczeło nagle spadać jedna nie podniosła sie z 0,04 a druga urosła do 0,44. Z tego co pamiętam stare mi pokazywały 1,20V po rozgrzaniu i druga ledwo co 0,03 chyba. Te co teraz wsadziłem są od silnika 4.4 litra. Czy może być w tym problem że one są od 4,4? i nie pokazują tych wartości co trzeba? Coś tam było opisane że słaba wartość czy długi czas reakcji,nie pamietam dokładnie.Proszę o pomoc bo już nie mogę z tym samochodem wyrobić.

Dzięki z góry i pozdrawiam. Mam nadzieje że jakoś się ruszy ten temat.

Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co mają katy do tego jak sondy sa przed katami a poza tym opisalem jak si zachowują i czy od 4,4 litra mogą być do 4,0 jak katalogowo nawet są niby inne do do 4,4 niż do 4,0 litra a kolory te same są kabli. CZy może jakieś inne volty ma sonda od 4,4 niż 4,0 litra? Co sądzicie o uniwersalnych pod model z katalogu z firmy ngk,czy moze bosh lepszy.Wiadomo ze do uniwersalnych trzeba kostke łaczyć starą z kablami.
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boszch chyba lepszy, ale niech wypowiedza sie inni.

katy maja jakies znaczenie, gdyz moga blokowac przeplyw spalin lub go wogole nie zwalniac...moze cos sie zapchalo...spekuluje teraz.

ja np nie mam katow, i wywalilo mi sondy po roku od usuniecia ich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i śmigają sondy.0 błedów. Już po sprawie, ale nadal nie wiem czy od 4,4 litra mogą być sondy do 4 litry. Niby już mnie to niepotrzebne bo nowe kupiłem ale męczy mnie to jakoś,czysta ciekawość.
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba smiga.Nawet jak je wsadziłem to czułem że pedał gazu stał sie bardziej nerwowy czyli szybciej reaguje.2 milimetry wcisne i zapier... a wczesniej mniej.
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie były sondy bosh 0 258 003 453 a te co kupiłem od 4,4 to miały troche inną kostke bo musiałem ściąść kawałek takiego dzyndzla i weszła kostka. Potrzebuję takich informacji bo chcę udowodnić kolesiowi że mi dziadostwo sprzedał jak by od 4.4 pasowały do 4,0. Niby pisze na tych i na tych że na 12 v. Kupiłem nowe i śmigają. A koleś co mi sprzedał te używki zapewniał ze dobre sa a u mnie nie działały a kasa poszla w bloto.
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze to pomoze:

prosze wejsc na strone sklepu Inter Cars http://sklep.intercars.com.pl/ Po lewej stronie jest przycisk "eKatalog".

Po wejsciu do niego wybieramy marke samochodu oraz model a nastepnie silnik.

Po prawej rozwinie sie nowa list, idziemy do "Uklad wydechowy" a nastepnie klikamy na "Sonda Lambda".

Po lewej otworzy sie okno z wszystkimi sondami pasujacymi do tego silnika.

Podane sa Marka, numer katalogowy, cena, ilosc sztuk dostepnych oraz jest mala ikona aparatu fotograficznego. Gdy ja klikniemy to otworzy sie zdjecie tej czesci.

Gdy klikniemy na ktoras z czesci to po prawej otworzy sie okno z danymi tej czesci. Powyzej tych danych sa przyciski "zamienniki" oraz "stosowane w".

Tu dokladnie mozna sprawdzic co powinno pasowac i w jakich autach znajduje sie taka sama czesc.

 

Mam nadzieje, ze jest to wystarczajaco dokladny opis.

Zycze powodzenia.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten e katalog. Teraz juzn wiem ze 4,0 ma mase na sondzie a 4,4 nie ma. Czyli szary przewód to masa i jak dotykam miernikiem szarego i sondy to jest przejscie a w 4,4 nie ma.
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.