Skocz do zawartości

CB radio w schowpu po lewej stronie


Poohaty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś instalował CB radio w tym schowku z lewej strony pod kolumną kierownicy? E38, 1997, sedan.

 

Bardzo bym prosił o sugestie jak to wykonać. Radyjko spokojnie się mieści, ale jak poprowadzić kable, i gdzie, do czego podłączyć zasilanie. Moja wiedza z dziedziny elektryki kończy się na wymianie żarówek w samochodzie i w domu, oraz na wymianie baterii w różnych urządzeniach.

Czy jeśli odkręcę ten schowek to czy za nim znajdę jakieś kable do których można podłączyć zasilanie??

 

Oraz w którym miejscu najlepiej przeciągnąć kabel do anteny. Siedzenia oczywiście się nie składają, ale gdzieś czytałem, ze podobno można przeciągnąć, razem z kablami od głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kupnie poprosiłem w sklepie aby mi dorobili gniazdo zapalniczki samochodowej - dodatkowe 5pln. Dolutowali gniazdo i z zasilaniem jest już spokój. Co do anteny to będę to przeciągął bokiem na tył. U mnie fotele tylne też się nie rozkładają ale słyszałem, ze można je spokojnie odkręcić i wtedy pociągnąć dalej kabel w bagażnik (tak będę robił).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po odkręceniu kieszeni znalazłem próbnikiem plus po kluczyku, minus przykręciłem od śruby mocującej wew poszycie. Tak mi się udało, choć do fachowców nie należę. W kieszeniu wywierciłem dziurę i nią poprowadziłem przewód zasilający i przewód antenowy, który pociągnąłem pod uszczelką przy drzwiach. Cała zabawa zajęła mi ok 1/2 godz. Radyjko mam UNIDEN idealnie wchodzi do kieszeni, antenę SANTIAGO, bardzo dobrze zbiera, tak , że odpukać od dawna nikt mi nie wręczył mandatu....i oby tak dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm albo ja się zgubiłem albo może piszący temat coś pomylił, w E39 mam radio w tymże schoweczku, radio to harry 2, plus antena na bagażniku na magnesie, podłączali mi jacyś macherzy w norauto ale radio działa, za tym schowkiem jest wiązka kilku kabli, albo i więcej, wpieli się w nią, błędów brak kabel antenowy idzie mi za podstopnica pod zaślepkami progowymi do tyłu pod fotelem tylnym (też mam nie składane ale zdejmuję się kanapę tylną, i workiem na narty wyprowadzone do bagażnika) niestety seryjny kabel jest dość krótki moja antena to Missouri i po jakimś czasie się przerwał od napinania anteny, teraz mam połączone jakimiś magicznymi skrętkami ale nie działa już tak fajnie jak wcześniej jest bardzo dużo szumów, i korzystanie stało się uciążliwe dlatego też, przymierzam się do wymiany na nowy model missouri tyle że od razu poproszę o przylutowanie nowego kabla gdzieś o 30 cm dłuższego od serii, cisza na radyjku z powrotem zagości w moim samochodzie, zasięg tej antenki około 8 km, w terenie nie zabudowanym i około 3 w terenie zabudowanym, jest antenką praktyczną, bo bez żadnych kombinacji mieści się w bagażniku, oczywiście mówie o sedanie, i do 250 mimo małego magnesu trzyma się na bagażniku :D :D

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego montażu trzeba pół auta rozebrać z przodu więc temat "bezinwazyjny montaż CB" moim zdaniem trochę nie pasuje, dodatkowo radio zamontowane w tym miejscu moim zdaniem przeszkadza i to bardzo, nie tylko pasażerowi ale również przeszkadza podczas np. sprzątania, dlatego uważam za najpraktyczniejszy montaż właśnie w tym schowku o którym pisał kolega, i tam właśnie zamontowałem radio

 

pozdrawiam

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poprowadzony kabel zasilający z akumulatora. Mam zadanie ułatwione bo składa mi się tylna kanapa. Radyjko znajduje się w schowku po lewej stronie kierownicy a uchwyt gruszki mam założony za tą nibydrewnianą listwę niedaleko włącznika świateł. Wszystko pod ręką idealnie. Antenę mam na magnes President ML-145 zestrojoną na klapie bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko założone.

 

Tak jak chciałem zmieściło się w schowku po lewej stronie. Jak odkręciłem schowek było tam wiele przewodów (do których teoretycznie można się było podłączyć), jednak elektryk zasugerował, żeby nie ryzykować i podłączyć się tam gdzie to by było najlepsze, czyli do gniazda zapalniczki. Jedyny i wcale nie taki trudny sposób to rozłożenie środkowego panelu. Za pierwszym razem trochę zabawy i obawy, żeby czegoś nie zepsuć. Pewnie za drugim razem zrobiłbym to 2x szybciej. (Jeśli ktoś będzie potrzebował opis jak to zrobić to proszę o info chętnie napiszę)

Podłączyłem się na szybkozłączkach do zasilania zapalniczki. Trochę było problemów bo kable bardzo krótkie, ale się udało.

 

Kabel antenowy pociągnięty z lewej strony. Żeby dostać się do bagażnika, w modelu bez składanych oparć, należy odczepić oparcie tylnej kanapy. Można dla ułatwienia całkowicie zdjąć. Około 30cm od prawej krawędzi (patrząc od przodu samochodu) przechodzą przewody od głośników, świateł i być może jakieś jeszcze. Otwór jest zaślepiony, ale spokojnie zmieści się tam przewód antenowy. Później pod boczną tapicerką i gotowe. Należy tylko uważać, bo przynajmniej u mnie jeden boczek tapicerki był na zatrzask i wystarczyło podważyć, a inny na plastikowe wkręty.

 

Radia prawie nie widać, przewody nigdzie nie latają, a gniazdo zapalniczki nadal jest użyteczne. (U mnie się nie pali, ale ładowanie komórki, GPSa, łaptoka czy innych rzeczy często się przydaje.

 

Łączny czas to prawie 2h, ale to dlatego, że zupełnie nie znam się na elektryce, łączeniu kabli i takich tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.