Skocz do zawartości

3.0d Problem ze skrzynią, nie ciągnie jak jest zimny


sebor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Auto z silnikiem 3.0 d 184 km, jak odpalę auto i jest zimne jedzie tylko do tyłu, żeby pojechało do przodu muszę poczekac okolo 15 min zanim auto się nagrzeje, na steptroniku nie ma żadnej różnicy, jak już się nagrzeje wszystko jest ok, jak postoi parę godzin znowu to samo, tylko trwa trochę krócej - ok 10 min.

 

Skrzynia już była kiedyś po remoncie, w lecie nie było tego problemu, zaczął się w zimie, olej wymieniony ok 3-4 miesiące temu. Auto kupiłem w lecie więc nie wiem czy to stało się od wymiany oleju czy było wcześniej, ale raczej wcześniej też był z tym problem bo poprzedni właściciel nie był zdziwiony jak mu o tym mówiłem.

 

Mechanik który robił remont teoretycznie zna się na rzeczy, jest polecany na forum ( Piórkowski z Wojkowic ) ale nie może sobie z tym poradzic, niby dzwonił do BMW do niemiec, zmienia oprogramowanie w skrzyni, komputery.

 

 

Macie może jakieś pomysły ?? jeżdżę już do niego z autem od 3 miesięcy auto stoi tydzień odbieram i cały czas to samo... nie jedzie

 

Pozdrawiam

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byl przypadek odwrotny, kiedy ta wlasnie skrzynia, gdy byla zimna dzialala, gdy sie rozgrzala przechodzila bodajze w tryb awaryjny. Problemem byla zbyt duza ilosc oleju, kolega zalal olej w niewlasciwej temperaturze, gdy sie rozgrzal, jego objetosc wzrosla i skrzynia przestawala dzialac. Nie wiem czy to pomoze, ale poziom oleju w skrzyni (zwlaszcza GM) powinno sie mierzyc tylko w 50*C.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.