Skocz do zawartości

koledzy co sądzicie o tym modelu X5?


-UkA-

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam ogromną prośbę chcę przerzucic się na X5. znalazłem ładnie wyglądającą na http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11242622.

 

sprawdzałem vin napisali coś takiego:

 

Odp: BMW X5-2004-USA/ Kanada [ PROSZĘ O SPRAWDZENIE NR VIN ] S/N

W ogłoszeniach ukazuje się od lipca 2009 roku:

 

VIN: 5UXFB535X4LV02865

Year: 2004

Make: BMW

Model: X5

Style/Body: Sport Activity Vehicle 4D

Class: CUV - Premium

Engine: 4.4L V8 EFI

Country of Assembly: United States

Vehicle Age: 5 year(s)

Calculated Owners: 1

Last Reported

Odometer Reading: 5,969

 

 

 

01/10/2005 TITLE NOT ACTUAL MILES SALVAGE

 

 

 

04/12/2004 NJ 4,695 Motor Vehicle Dept. TITLE (Title #: DA200410300000405)(Leased Vehicle)

 

04/30/2004 NJ Motor Vehicle Dept. REGISTRATION EVENT/RENEWAL

 

06/04/2004 CLIFTON, NJ Accident Source COLLISION WITH ANOTHER VEHICLE(Case #:2004-7839)

VEHICLE WAS TOWED

 

01/10/2005 PARSIPPANY, NJ 5,969 Motor Vehicle Dept. TITLE (Title #:V3200501000000068)

NOT ACTUAL MILES

SALVAGE

 

 

 

Odometer Problem Title and ProblemCheck The vehicle has odometer-related problems. These may include discrepancies such as not actual miles, a broken odometer, exceeding a vehicle’s mechanical limits, a mileage discrepancy, or suspect miles.

Salvage Title and ProblemCheck A salvage vehicle is a vehicle that has been wrecked or damaged beyond repair; declared a total loss by the insurer; or declared a total loss by reason of theft. When an insurance company as a result of a total loss settlement acquires a vehicle, the insurance company must apply for a Salvage Certificate. If the owner retains possession of a salvage vehicle, the owner must obtain a Salvage Certificate before receiving a total loss statement from the insurance company.

Accident Data Vehicle Use and EventCheck Reported accidents are a result of vehicle collisions or other incidents. Not all accidents are reported to AutoCheck. It is recommended to have pre-owned vehicles inspected by a third party

 

Zastanawiam się nad paroma kwestiami.

 

na jednym ze zdjec widac prędkościomierz w kilometrach a nie w milach? właściciel czyli komisiarz któy użytkuje auto 2 lata w polsce, mówi że tak powinno byc gdyż tak były produkowane te wersje tam, czy to prawda? Co do tych liczników pojawia mi się pytanie na które nie potrafię sobie odpowiedzic w 100%. jest napisane o złamanym liczniku i/lub badź złamanych ograniczeniach mehanicznych, czyli mam rozumiec że jeżeli nie przekręcony to może kwestia zdjęcia ograniczenia prędkości. czy coś takiego istnieje w tych wersjach?

co to znaczy dokładniej, że mógłby byc naprawiany przed wypadkiem o któym jest napisane w info vin'u. Czyli jak w vin' nie jest to opisane to znaczy że była to jakaś mała naprawa nie klasyfikująca się?

czy w takiej wewrsji benzynowej 4.4, przebieg może by autentyczny?

 

 

 

samochód ma zainstalowaną na gwarancji instalacje gazową brc żelową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

a) liczniki do samochodów planowanych do sprzedaży poza USA są montowane fabrycznie z wyskalowanym licznikiem w km/h. Kiedys były liczniki podwójne, teraz montuje się "krajowe", czyli lokalizowane na konkretny rynek.

 

b) przebieg zdaje mi się nieduży, 100k km w 5 lat, hm. Jak ktoś kupuje samochód z silnikiem 4.4 to nie po to, by jezdzic do kościoła w niedziele raczej.

 

c) być może w silnikach benzynowych jest ograniczenie prędkości, w moim dieslu nie ma, ale zapis z raportu rozumiem, jak sygnał "pojazd mam problemy związane z licznikiem, co MOŻE zawierać w sobie..."

 

d) trochę mnie bawi opis z otomoto "bezwypadkowy" :)

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sami zauważyliście nikt nie pyta o upodobania paliwowe, tylko o spostrzeżenia dotyczące samochodu i ew. czegoś co moglibyście zauważyć. Na lpg jeździ masę samochodoów i każdy dobrze o tym wie. z hybryd też się będzie śmiać;). Za parę lat Bóg wie czym będą silniki napędzane. Zreszt ą nie ma co tłumaczyć zalet i wad, na pewno nie ta że wstyd. Tak piszą pewnie ci którzy nie mają żeby pojechac za miasto;)).

pzdr./,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e53 4,4i 2003 sprowadzony z usa 01-2009 z przebiegiem 8400 mil teraz ma129000

1)remont-przeglad po sprowadzeniu:zawieszenie,plyny,olej,filtry.(w skrzyni olej nie wymieniany) 3300 pln

2)naprawy :amortyzator pneumatyczny,pradnica,klima(tzw,jez)wentylacja kartera,(zamarzla przy minus 28)

no i pare drobnostek razem:okolo 3500 pln

3)zuzycie paliwa:miasto 18 ,trasa pred.do 150kmh 14l srednie16,5

4)BMW mozna wybaczyc wszystko ,jest super :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - ale też jestem zdania, że LPG ogólnie w BMW to profanacja, a w X5 to profanacja podwójna. I nie mam na myśli wad i zalet technicznych.
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, o co chodzi - co za różnica, co spala Wasz samochód? Za 10 lat połowa z nas będzie jeździła na prąd, więc w czym problem, że dziś ktoś do X5 instaluje gaz? BTW: nie do pogardzenia jest argument, że to jest zdrowsze dla nas wszystkich.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Śmieszni trochę jesteście z tym czepianiem się gazu. LPG jest dla ludzi, a BMW, nawet X5 to nie Ferrari...(chociaż moje jest czerwone :D )Przejeździłem paręset tysięcy kilometrów na LPG różnymi beemkami, teraz mam pierwszy traktor i zdecydowanie mogę podyskutować co jest lepsze, gorsze mniej lub bardziej pasujące a przede wszystkim mniej lub bardziej ekonomiczne. BRC żelowe :cool2: Kultura pracy silnika benzynowego w porównaniu z dieslem - bajka, i nawet gaz tego nie popsuje jak jest dobry i dobrze założony. Ekonomika benzyna+gaz w porównaniu z dieslem :cool2: o awaryjności diesli nie wspominając bo wtedy już w ogóle nie ma czego porównywać. Co pasuje do X5? 3 litrowy diesel....bo ma wystarczajacy moment obrotowy do tego czołgu albo 4,4 benzyna bo oprócz momentu ma jeszcze całe stado koni (tylko czy w czołgu są one potrzebne?) I tylko ze spalaniem rzędu 20 litrów trudno się pogodzić. I wtedy LPG jeżeli ktoś nie ma oporów aby ingerować w fabrykę... Ja w każdym razie na LandiRenzo złego słowa nie powiem.
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

zapraszam do działu 5 na bezwypadkowe.net.

tragedia. szkoda pisac. gościu kłamał jak z nut. oczywiście walony na toll loss, licznik w drugą stronę.

śmieszną historię miałem z gościem z jeleniej góry, dosłownie urasta do rangi gniezna. samochód w dwoch częściach 2005r i 2003r.,

szukałem pomiędzy 5 a x5, w końcu znalazłem się w salonie i kupiłem roczną 5. jestem cholernie zadowolony ma przebieg nie przekraczający 20k.

zaufanie i pewnośc kupowania samochdu bezcenne!!! mpakiet, biała. diesel.

nie długą się z nią pojawię.

dzięki za info.

pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06/04/2004 CLIFTON, NJ Accident Source COLLISION WITH ANOTHER VEHICLE(Case #:2004-7839)

VEHICLE WAS TOWED

 

Tu widać jaki on bezwypadkowy. 90% aut z USA to powypadkowe niestety zyskujesz na wyposażeniu ale ryzykujesz też sporo.

Zawsze należy sprawdzać VIN np. w CARFAX-ie:)

Tam widać całą historię auta ze Stanów.

 

A Pan pewnie powiedział że on w Polsce nie bity i pierwszy właściciel:) typowe opisy na Allegro.

 

Gratuluję zakupu i szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

siemka,

po przejściach z szukaniem, udałem się do salonu i kupiłem roczną 520 w mpakiecie z gwarancja na rok.

i jestem pewien że wyszedłem na tym lepiej.

 

do momentu jak istniał serwis bezwypadkowe.net, pisłałem o tym modelu co mówisz.

 

nie kupuj

 

straszny lelult. gościu wali w ścieme. sprawdzałem vin, bity, miał dwie szkody. za drugą szkoda całowita nie do zarestrowania w usa. nie ważne liczniki.

 

ten samochód wisi naprawdę długo....

 

pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.