Skocz do zawartości

E46 330D problem przy wyciągnięciu wtryskiwaczy


szwalbem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przy sciaganiu wtryskiwaczy wystapily problemy praktycznie tylko na pierwszym i ostatnim wtryskiwaczu. Ponad 2godziny wyciagalem te dwa elementy. Jak sie pozniej okazalo bylo tam pelno takiego czarnego piasku, nie wiem czy to nagar. Przesyłam zdjecia, na ktorych widac jak to wygada. Jeden jest raczej suchy, drugi mokry. Niestety po wyciagnieciu caly ten nagar zsypal sie do cylindrow. Mam pytanie czy mozna to jakos usunac bez sciagania głowicy? Nie wyglada to kolorowo, a nie usmiecha mi sie sciagac glowice, bo sam na pewno nie dam rady.

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam! Marcin

 

http://i47.tinypic.com/25ey5hj.jpg

 

http://i46.tinypic.com/6pz5o8.jpg

 

http://i46.tinypic.com/1zvs7sg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to jest zwykły nagar oczyść wszystko ile się da i nie będie problemu (nawet odkurzaczem), po odpaleniu najwyżej będzie zasłona dymna przez chwilę, pojedziesz na trase i się wszystko wypali.

 

Ps. po co wyciągałeś (wymieniasz) wtryskiwacze??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem wyciagnac wtryskiwacze, zeby zdjąć pokrywe zaworów, zeby dostac sie do kolektora wydechowego.. Bo mam pekniety i podobno tylko tak mozna do niego dojsc.. ktos pisał, ze bez sciagania poktywy tez sie da, ale mi sie nie udalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. nie baw się ze ściąganiem głowicy przy takim tylko małym problemie bo może to więcej szkód zrobić niż ten pyłek.

A żeby to na 99% wyczyścić to zabrudzenie które pewnie trochę wsypało się do cylindrów to proponuje dopasować wężyk taki jak końcówka wtryskiwacza wsunąć do samego dołu w gniazdo a drugi koniec zamontować na przewód odkurzacza dodatkowo uszczelniając go taśma klejącą. Jak zrobisz to szczelnie to ten mały wężyk który wsunie się w zasadzie tak jak wtryskiwacz do cylindra wyciągnie to co ewentualnie tam się zsypało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem wyciagnac wtryskiwacze, zeby zdjąć pokrywe zaworów, zeby dostac sie do kolektora wydechowego.. Bo mam pekniety i podobno tylko tak mozna do niego dojsc.. ktos pisał, ze bez sciagania poktywy tez sie da, ale mi sie nie udalo..

 

Brawo Jasiu. To się robi dołem. Mimo że wiecej odkręcania, mniej kłopotu, np takiego jak teraz.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.