Skocz do zawartości

E39 - Problem z kierunkowskazami


reno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc, ponieważ nawet elektryk samochodowy załamał ręce i nie wiedział gdzie ma szukac przyczyny awarii.

 

Otóż sprawa wyglada tak. Około 3 miesięcy temu przy podłączaniu prawej przedniej lampy urwała mi sie kosta od kierunkowskazu. Skoro była urwana przez jakiś czas lataly sobie luźno przewody i ów kierunek nie działał. Przy włączaniu kierunkowskazów mrugały one szybciej niż normalnie. Przy odrobinie wolnego czasu miałem zamiar to naprawić. Po pewnym czasie podczas używania kieruknów tempo mrugania wróciło do normalnego, ale okazało się również ze przestal działać również prawy przedni kierunek na błotniku oraz tylny lewy. Mówiąc krótko po skosie od prawej do lewej kierunki nie działają.

 

Wczoraj elektryk zaczął z tym walczyć, okazało się że dochodzą śladowe ilości prądu na prawy przód, ale sie nie świeci.

 

Nie wiem czemu akurat po skosie wszystko padło.

 

Bezpieczniki sprawdzone - nie mam dalszych pomysłów na naprawienie tego. :?

 

Może ktoś podpowie???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa wygląda z masą ? podaj masę na osobnym przewodzie. a jak włączysz awaryjne to co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad masą itd to już elektryk się głowił. Mnie najbardziej zadziwia fakt że awaria jest po skosie od lewego tyłu do prawego przodu. :mad2: Czy to jest na jednym obwodzie?? Może jakieś kostki, moduły itd... Niby bezpieczniki wyglądają OK, ale pod którym bezpiecznikiem jest na przykład lewa tylna lampa?? z niemieckiej instrukcji nic nie rozumiem. Nie znam niemieckiego :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może stało się to co u mnie tylko ja miałem tak przez tylna lampę doszła woda i zrobiło się zwarcie tutaj daje link gdzie opisałem problem viewtopic.php?f=72&t=121008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie rozwiazal ktos ten w/w problem?

 

Ja mam podobny problem:

Nie dzialaja kierunkowskazy lewy przod i lewy bok. Na desce nie wyskakuje jednak blad spalonych migaczy i kontrolki migaczy na desce dzialaja prawidlowo. Natomiast pojawia sie blad spalonych swiatel drogowych zaraz po zapaleniu samochodu, lecz kiedy wlacze swiatla drogowe blad znika.

 

Czy ktos przrabial taki problem bo szukam szukam i nie moge znalezc.

Jezeli to LCM? To gdzie naprawiac w Krakowie i okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwiazal ktos ten w/w problem?

 

Ja mam podobny problem:

Nie dzialaja kierunkowskazy lewy przod i lewy bok. Na desce nie wyskakuje jednak blad spalonych migaczy i kontrolki migaczy na desce dzialaja prawidlowo. Natomiast pojawia sie blad spalonych swiatel drogowych zaraz po zapaleniu samochodu, lecz kiedy wlacze swiatla drogowe blad znika.

 

Czy ktos przrabial taki problem bo szukam szukam i nie moge znalezc.

Jezeli to LCM? To gdzie naprawiac w Krakowie i okolicach?

Naprawisz u Jarka Stępniaka na ul. Siarczanej (ok. Góry Borkowskiej, boczna Jugowickiej), tel: 501464109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem coś podobnego. Prawy kierunek raz działał, raz nie działał, a kontrolka przy zegarach mrugała normalnie. Tylko u mnie nie było sygnalizacji spalonych żarówek. Okazało się, że zdechł LCM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.