Skocz do zawartości

Zamulona 525d...


balin5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem ze swoją bunią ze dopóki jej ostro nie przegonie to jest jakas taka przymulona i sie lekko dławi przy 2000 tys obr.

Kiedy np.wracam z trasy albo ją przegonie na pierwszych trzech biegach jest ok i płynnie przyspiesza z każdych obrotów.Staram sie lac dobre paliwo,wszystkie filtry powymieniane a mimo to jest tak cały czas...co to może być?

 

Doradzcie prosze bo nie wiem od czego zacząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam przypadek mam od prawie dwoch lat. kiedy jest zimna , odczuwa sie jakby miala przyczepe z tylu, ale to tylko przy minimalnym gazie,gdy wcisne mocniej wszystko jest ok. kiedy temperatura wejdzie pod pion ,wszystko wraca do normy. nadmienie ,ze przed zmiana softu bylo to samo ,po zmianie na nowy rowniez nic sie nie zmienilo. na hamowni wychodzi mi 238 i 530Nm. wiec raczej mocy nie brakuje. podlaczalem sie wielokrotnie pod DISa i inpe i wszystkie bledy i parametry w normie oprocz przeplywki, po odpieciu przeplywki zadnej zmiany. odlaczylem EGR i tez nic ! mysle ,ze jesli sie nie pogorszy to mozna z tym zyc ! pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balin, generalnie na początek zrób całą profilaktykę, jaką się robi w tych silnikach.

Sciagaj kolektor ssący, obadaj uszczelki, ew. wymień, sprawdz czy są klapki, wykreć czujnik podcisnienia w kolektorze i wyczyść go; wymień WSZYSTKIE węzyki podcisnienia - najbardziej lubi parcieć ten, co idzie od rozdziałki do zbiorniczka wyrownawczego przy zaworku od turbinki i ten od rozdziałki do zaworku od EGR - u mnie byly przetarte; odłącz EGR - on nic nie wnosi dobrego, może tylko napsocić, a bez niego silnik jest żwawszy w turbodziurze;

Wyczysc filterki w elektrozaworkach, sprawdz połączenia w dolocie, czy sa odpowiednio skrecone i czy nie ma gdzies dziury.

Potem sobie spradz przeplywke, mozliwe, ze to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w jakiś sposób pomoże - pamietam, ze na poczatku mialem turbodziure po każdej zmianie biegu i też moc uzyskiwała dopiero po kilku ostrzejszych przyspieszeniach.

Teraz ciagnie jak szalona.

 

Aha... Dobrze by było jakbyś sie dostał od spodu turbinki i przesmarował cięgno w gruszce smarem miedziowym.

Podobno lubi sie to zacinac i mozliwe, ze przy delikatnym dodawaniu gazu turbinka nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w jakiś sposób pomoże - pamietam, ze na poczatku mialem turbodziure po każdej zmianie biegu i też moc uzyskiwała dopiero po kilku ostrzejszych przyspieszeniach.

Teraz ciagnie jak szalona.

 

Aha... Dobrze by było jakbyś sie dostał od spodu turbinki i przesmarował cięgno w gruszce smarem miedziowym.

Podobno lubi sie to zacinac i mozliwe, ze przy delikatnym dodawaniu gazu turbinka nie reaguje.

 

ok. przesmaruje. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobilem to co dokladnie opisujecie i dalej odcina mu tak jakby odcinala jej doplyw paliwa przy 3000tys mechanicy twierdza ze mechanicznie sie pompa przestawia i czeba ja wymienic

sprawdzalem wszystkie czujniki od temp.i wszystkie sprawne sa ale mam jeszcze problem jak sie zagrzeje to cos strzela jak zawory albo panewka czy to moze byc przyczyna ?Jeszcze pytanko rozlorzylem wczoraj przewody gumowe do intercolera i od recyklingu spalin idzie mi olej czy to normalne i drugie przewody od turbiny i przeplywka tez byly zasyfilae z oleju co z tym zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.