Skocz do zawartości

Klapa bagażnika samoczynnie się otwiera (zwarcie)


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z otwieraniem klapy bagażnika. Gdy zamki są odryglowane klapa potrafi się samoczynnie otworzyć (czasami parę razy pod rząd słychać jak odryglowanie pracuje). Domyślam się, że dochodzi do tego poprzez zwarcie bo najczęściej dzieje się to po myciu auta (prawie zawsze). Teraz w zimie to jest na tyle uciążliwe bo zwarcie jest prawie non stop z powodu mrozu, który uniemożliwia ujście wody z miejsca zwarcia.

Czytałem, że ktoś kto już sprzedał swoją X5 próbował usunąć usterkę w serwisie ale niestety nie doszli do tego, w którym miejscu dochodzi do zwarcia.

Czy może ktoś miał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

u mnie jak coś takiego się działo(samootwieranie lub brak możliwości otworzenia ręcznie klapy) to odkręcałem listwę z podświetleniem tablicy rejestr. i czyściłem wszystko, a przede wszystkim kostkę, która tam dochodzi, po złożenieu usterki ustępowały

niestety dostaje się tam dużo wody, a teraz w zimie i sporo soli dlatego cuda się dzieją z elektryką

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo...

Każde mycie samochodu powodowało samoczynne otwieranie tylnej klapy przez kilka następnych dni.

Suszenie "spojlerka" w którym zamontowane jest ręczne otwieranie i podświetlanie tablicy dawało efekt krótkotrwały.

Po dwóch tygodniach miałem dość i definitywnie odłączyłem ręczne otwieranie klapy ( jeden z czterech przewodów przy "spojlerku" ).

Od ponad miesiąca całkowity spokój- bez względu na mycie, deszcz, mróz, sól itd. Jedyna wada-klapę muszę otwierać z pilota.

Nie wiem jak dostawała się wilgoć, ale musiała się dostawać i powodować mikro-zwarcia na stykach między podświetlaniem tablicy a ręcznym otwieraniem klapy.

Ciekawy jestem ile kosztuje kompletny "spojlerek" w serwisie - prędzej czy później trzeba będzie zakupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj umylem samochod pod cisnieniem i mam takie same efekty poprostu klapa sama mi sie otwiera z tylu.

Pytanie czy ciezko i jak moglbym to rozebrac by to wysuszyc.

I od czego zaczac koledzy?

Czy pod ta listwa jest zawsze kostka,a ten przewod to ma jakis kolor?

Edytowane przez konniox5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJE ROZWIĄZANIE.

Odkręciłem ten spojlerek i wziąłem go do domu, na niego skierowałem suszarkę na ok 30 min. W gniazdach żarówek zbierał się osad elektryczny. Wszystko wyczyściłem. Wszystko zaczęło działa prawidłowo, ale co z tego jeśli efekt powracał kiedy tylko popadało lub umyłem samochód? I tu z pomocą przyszedł przeźroczysty silikon. Przed przykręceniem go do klapy bagażnika delikatnie palcem naniosłem cienką warstwę silikonu (tak posmarowałem tym silikonem by do otworu z kablami nic nie naleciało). Problem się skończył. Od wtedy, od dwóch miesięcy - spokój.

pzdr.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam. Mam od dziś podobny problem, mianowicie samoczynnie otwierający sie bagażnik. W przeciwieństwie do postów wyżej mam ten spojlerek suchy, brak śladów wody lub wilgoci. Od kilku dni nawet nie myłem auta i pogoda jest słoneczna. Zauważyłem jednak, że klapa odmyka się w momencie gdy gasze światła :!: Myśle,że ma to coś wspólnego z podświetleniem tablicy. Spojlerek ten niestety nie jest rozbieralny, więc za głęboko się nie da zajrzeć. Zastanawiam sie nad kupnem nowego, chyba,że ktoś ma jakiś pomysł.......na ominięcie kosztów :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem, mianowicie w moim x-ie klape otwierała prawa żarówka podświetlania tablicy a bliżej jej zwarcie. Podczas wyłączania świateł klapa odskakiwała.....po wyjęciu żarówki było ok, zrobiłem mostek od lewej żarówki bezpośrednio do prawej osobnymi kabelkami i jest git więc jak widać nie jest to powód tylko wody czy zawilgocenia......ach ta nowoczesna elektronika , pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie tak czy inaczej dzialalo wszystko ale wymienilem ten spojlerek z tylu od tej klapy co sie ja otwiera bo bylem w bmw i powiedzieli ze to norma .Wiec nie przejmujcie sie do siedmiu lat sie zepsuje tak powiedzieli w niemieckim serwisie BMW.Ale teraz mam calkowity spokoj z zamkiem i oswietleniem koszt 116 euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas jeżeli mnie pamięć nie myli około 700 zł z tym że to zależy - do malowania lub nie. Informacje z przed paru tyg, tylko dlaczego znowu drożej niż na zachodzie przy naszych dochodach narodowych.

Dziś zaczęła podczas jazdy "jazgotać" dociąganiem - czyżby jej ostatnie chwile :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ! Mialem to samo. Mostek pomogl tylko na chwile. Poprostu spojlerek z oswietleniem zgnil od wilgoci etc. Przypadlosc Xow potwierdzona przez wiele serwisow. Nowy spojerek w ASO kosztuje 395 pln ( brutto fo malowania). Ale za to na czesci udalo mi sie znalezc na Allegro za 90pln. Zalozylem ponad dwa miesiace temu i chodzi wszystko bez problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.