Skocz do zawartości

Luz na pedale sprzęgła.


szczuche

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obejrzałem na forum podobne tematy. Mój jest następujący: Sprzęgło ma objawy jakby spadła linka lub był za duży luz na lince (której nie ma :lol: ). Sprzęgło wysprzęgla głęboko (około w połowie). Zaczyna łapać też głęboko (już po minimalnym ruchu pedału podczas popuszczania). Ciężko wchodzą również niskie biegi (1 i 2). W mym poprzednim aucie przyczyną problemów z biegami były poduszki pod silnikiem. Czy to samo jest teraz? Jeśli nie to pewnie pompa hydrauliczna sprzęgła, a może jeszcze coś innego? Proszę o potwierdzenie i czy dużo może kosztować naprawa pompy :?: Ze szczegółów mogę dodać jeszcze, że zawsze miałem mały wyciek płynu hamulcowego (ale teraz płyn jest w widełkach) i zawsze była mała plamka płynu pod dywanikiem u kierowcy.

 

Z góry dziękuje za pomysły i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może sam spróbuję sobie odpowiedzieć... Może przyda się to jeszcze komuś. Wczołgałem się pod auto i wina leży jednak po stronie wycieku płynu. Wyciek widać w szczelinie między silnikiem a skrzynią biegów. Pompowanie sprzęgłem przynosi chwilową poprawę, ale tylko chwilową... Na szczęści dzięki temu będę chyba mógł dojechać do mego mechanika, (bo to aż 100km). Ciekawi mnie tylko czy do naprawy będzie trzeba wymontowywać skrzynię i czy konieczna będzie wymiana pompy sprzęgła, bo to podobno aż 600 zeta za same części :cry: :mad2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie jedz do mechanika to bardzo proste aby wymienic.

Rzuc sie pod auto jak to zrobiles podczas ogledzin i odkrec sam ten silownik sa tam dwie sruby.

Nie trzeba wyjmowac zadnej skrzyni silownik wyciagniesz poprzez odkrecenie dwoch srub chyba na klucz 13mm i przewodu od plynu.

Pozniej wkladasz nowy przykrecasz wszystko dolewasz plynu hamulcowego i popmpujesz pedalem az bedzie dobry.

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :D

 

Ten przekaźnik o którym mówisz to taki metalowy cylinder do którego pod ostrym kątem dochodzi przewód? Domyślam się że właśnie o tym mówisz bo są tam właśnie dwie śruby. Jeśli mogę tylko jeszcze prośić o pomoc o dokładną nazwę żebym wiedział co kupić.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=21_0059&hg=21&fg=10

 

Cały machanizm znajdujący się w lewym dolnym rogu :?: W angielskiej instrukcji nazywa sie to slave cylinder... a jak po polsku :?:

 

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy pompowac!!!!!!! musisz zrobic to tak jak przy odpowietrzeniu hamulca w kole! pompujesz i trzymasz wcisniety a ktos popuszcza odpowietrznik i zamyka tylko pedal moze zosta na dole to go wyjmij reka!!

wedlug ksiazki to jest cos o polaczeniu wezem odpowietrznikow kola i wysprzeglika ale to zabawa!

pilnuj aby plyn hamulcowy byl w zbiorniczku bo zapowietrzysz hamulce! bo sprzeglo chodzi na tym samym plynie! wiec kup sobie butelke DOT4 lub 5 i pobaw sie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam czy w E34 jest linka czy hydraulicznie sterowane sprzęgło? mam jakieś lekkie stuki nie zawsze ale jak wciskam szprzęgło zaczynam słyszeć taki stuk mniej wiecej na wysokości jak bierze sprzęgło...? cóż to? już mnie szlag bierze non stop coś słysze a pieszcze autko jak trzeba dziś mi rowerzystka wyjechała! i po lusterku co za emerytka...wrrrrrrrrr
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O ile wiem w E34 jest również sprzęgło hydrauliczne. Niestety nie wiem co może powodować te dziwne odgłocy u Ciebie :? . Może ktoś inny ma jakiś pomysł :idea: .

 

Dla zainteresowanych mogę napisać że moja usterka zakończyła się wymianą uszczelek w siłowniku sprzęgła. Tylko 26zł za zamiennik. Niestety różni się on trochę od orginału więc nie wiem kiedy konieczna będzie kolejna naprawa :(.

 

Pozdrawiam i dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie drogo:) i masz spokuj:) kurcze jak ja lubie BMW:) dziś troszke pojeździłem ...:) u mnie dziś już nie puka ale za jakis czas pewnie znowu sie odezwie:( cholera wie co to za dziadostwo :)

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.