Skocz do zawartości

Ksiazka bledow do 735i M30


Dzik 528

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka ciekawych informacji zebranych po tym i identycznych forach znajdziesz na witrynce http://arahnet.org/bmw/:e32

 

1. Błędy (informacje) wyświetlane na desce rozdzielczej: http://arahnet.org/bmw/:e32/:BMW.txt

2. Kody błędów: http://arahnet.org/bmw/:e32/:bmw%20code%20defaut.pdf

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sobie przypomnialem po przeczytaniu tych kodow ze miala blad ze skrzynia automatyczna z elektryka. Tez zauwazylem ze jakos wolno przyspiesza ale myslalem ze to jeszcze nie rozgzany silnik byl ale tem w normie. I czy warto naprawiac taka elektryke czy to jakis czujnik??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik... czy mógłbyś wyjaśnić/rozwinąć/przetłumaczyć ostatni post...? Bo nic nie zrozumiałem.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK moze troceh namieszalem:) To bedzie tak mam zamiar kupic 735i i pytalem o te kody bo jest pare na tej sodemce. I przypiomnialem sobie ze byl blad w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegow i nie wime czy to kosztowna naprawa czy nie. Czy to moze jakis czujnik czy cos powazniejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli kom unikat "GETRIEBEPROGRAMM" to przyczyn może być kilka. Szans że nie skończy się to REMONTEM automatycznej skrzyni biegów nie jest za wiele... może 1%.... tak na pocieszenie.

 

Komunikat występuje zazwyczaj gdy skrzynia się skończy i jeździ w trybie awaryjnym lub wcale nie jeździ. Nie daj wiary żadnym bajkom o poziomie oleju w skrzyni i innych takich.

 

Kolejnym powodem dla którego może wyskakiwać taki komunikat jest: moduł sterujący nie dopasowany do modułu wewnątrz skrzyni (miast 7 np. 8 pinowy etc. - czyt. skrzynie przed i po '89) - np. po wymianie skrzyni biegów.

 

Ostatnim powodem który warto przytoczyć, a na którego zdarzanie się szanse są jak 6.tka w totka, to faktycznie uszkodzenie tegoż modułu - na zewnątrz (wystarczy wypiąć i wymienić) lub tego wewnątrz - dekielek w dół i 13.ście śrubek torxem ;)

 

No i tak po za konkursem. Czytam po forach wszystkie te historie z automatami w E32 i można przytoczyć tu kolejną sugestię - ale taką o nie do końca sprawdzonej przyczynie. Ponoć zdarza się w starszych modelach że komunikat "GETRIEBEPROGRAMM" wyskakuje po mocnym przygazowaniu, w czasie jazdy lub ruszenia. Po jego pojawieniu się wystarczy wyłączyć silnik, wyjąć kluczy - po kilku sekundach powinno być OK, jeśli nie - to pomaga odpięcie na kilka sekund klem od akumulatora. Zwykle jednak oznacza to początek problemów ze skrzynią, jeśli wcześniej było OK - lub padający komputer wewnętrzny... czyli elektronika nie zgrywa się z hydrauliką.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak nawet po wyl. i wl. silnika to byl caly czas ten komunikat to pewnie odpada. Silnik byl rozgzany jak wsiadlem i nie wiem czy to wina sniegu czy nie ale jakos powoli wchodzil na obroty ale jutro zobacze jeszcze raz bo sie umowilem po negocjacji ceny z 4 tys na 2500 czyli nie ma tragedii i teraz czy np na warsztacie komuter pokaze dokladnie jaka jest przyczyna teg obledu? A ile biraza wymiane skrzyni tak mniej wiecej?. I powiem ze kiedys mialem wlasnie taki komunikat w E39 i sie sprwdzilo ze po odlaczeniu aku blad znikl czyli to nie mit:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest mit - sam miałem tak, jednak niedługo później wymieniłem zewnętrzny komputer (moduł) sterujący skrzynią.

Jest jeszcze jedna rzecz - tyczy się ona przepustnic elektronicznych, tzw. EML.

 

Nie występują one przy każdym automacie 4HP22 (tj. dla modeli M30 B30/B35 - 730iA/735iA) jednak jeśli są to mogą być przyczyną (jedną z kilku) tego komunikatu. Otóż komputer skrzyni (czyli jej elektronika) zbiera informacje od samej skrzyni - ułożenie linki, ciśnienie oleju, EML (położenie przepustnic), tryb pracy etc.

 

Jeżeli wolno się wkręca to osobny temat, a potencjalne przyczyny (od najbardziej błachych): zapchany filtr powietrza/paliwa, uszkodzona pompka paliwa (podaje zbyt małym ciśnieniem), uszkodzony przepływomierz lub przepływka (norma jeśli ma LPG 1|2|3 generacji), i wiele innych, m.in. właśnie wymagające regeneracji EML.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz wiem mniej wicej o co kaman. Dzieki:) A teraz troche z innej beczki tam trza visco wymienic bo wiatrak stoi w miwjscu heh i ma stare ale w dobrym stanie od E39 528 na 3 sroby mocujace watrak i czy srednicowo bedzie pasowal na te moje visco wiatrak z tej siodemki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie o koszty wymiany/naprawy. Używana skrzynia 4HP22 to coś od 400-800 PLN, jeśli nie wytargujesz ze sprzęgłem - ono zwykle jest nieśmiertelne... ale gdyby... to takowe sprzęgło hydrokinetyczne, zwane gruchą to koszt 100-200 PLN (a mam takie jedno 100% sprawne do 4hp22, u mnie za 150 PLN :norty: / skrzynię już sprzedałem)

 

Robocizna to 300-600 PLN za zdjęcie i założenie automatycznej skrzyni biegów w jakimkolwiek warsztacie. Olej - Dextron III (Elf ATF D3) około 32 PLN za litr - litrów w 4hp22 jest chyba 8 (nie pamiętam zbyt dokładnie), ja zawsze do swojej (4HP24) kupuję 10.litrów i mam spokój w razie "W" ... tylko nie wlej zbyt wiele bo wypcha uszczelkę lub spieprzy przez odpowietrznik przy gobernerze

 

Nie każdy mechanik podejmie się podmiany automata.... niestety, a zarabiać chcą... Należy uważać na ustawienie linki idącej do kasety (najlepiej wcale jej nie ruszać) oraz na mocowanie sprzęgła do skrzyni i do koła zamachowego: delikatnie i zwracać uwagę na wieloklin.

 

 

-----------------------

 

co do wiatraka - to nie mam pojęcia... sprawdź empirycznie :P

Edytowane przez amato

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz kupić moją E32 750? Aktualnie trzeba TYLKO wymienić uszczelkę przy pompie skrzyni biegów? :mrgreen: :norty:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itak ten zakup tej sodemki to tak niespodziewanie b oczekam na szmalec z odszkodowania wlasnie tamtej 528 i jeszcze troche poczekam a potrzebuje cos na jakies 4-5 ms . I ile by kosztowala tak V12?? jak 3 tys to biore bo wiecej nie chcem wydac na samochod bo to nie jest na dluzszy czas:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3k nie oddam, ten egzemplarz nawet bez skrzyni jest wart więcej :] ale to temat na PW, więc nie będę go tu dalej poruszał :cool2:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.