Skocz do zawartości

Radio nie dziala Pomocy:/


Tomi525TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolejny z problemow prosze o pomoc mianowicie mam w swojej Buni radyjko oryginalne bizness ktorego za nic nie moge uruchomic. Radio po rozruchu samochodu odpala sie na 5 sek lecz odrazu gasnie nie reaguje na zadne przyciski na nic poprostu zagra i sie wylaczy. Lecz ostatnio mialem taki przypadek ze podczas jazdy wlaczylo mi sie gralo z 5 min lecz przerywalo tak co 5 sekund no i oczywiscie zero reakcji na jakiekolwiek przyciski;/ Pomozcie bo gardlo juz mnie boli od spiewania sobie podczas jazdy:]]]]]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem identyczny problem męczyłem się z tym przez 1 rok kupiłem drugie radio i wyświetlacz i nic a przyczyna była tak banalnie prosta.

W moim przypadku był uszkodzony przewód komunikacyjny i radio nie komunikowało się z dolnym panelem grało 5 sekund i koniec.

Ja zrobiłem tylko mostek 10cm przewodu połączyłem przewód komunikacyjny wychodzący z radia z przewodem komunikacyjnym przy wyświetlaczu MID i wszystko gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw wyjmij wyświetlacz Mid zdejmujesz gałkę głosu wkładasz klucz może być mały torx i przekręcasz 1/4 obrotu wypinasz kostkę.

Luzujesz 2 śruby radia i wyciągasz go. wypinasz kostkę. Najlepiej jak byś miał multimetr i sprawdził czy przewód jest cały ale i bez tego się obędzie. Szukasz przy kostce wyświetlacza przewodu w kolorze białym z szarym paskiem ściągasz nożykiem kawałek izolacji i doczepiasz kawałek kabelka lub dolutowujesz izolujesz, drugi koniec kabelka doczepiasz w ten sam sposób przy radiu .U mnie to pomogło , napisz czy i u ciebie było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki bardzo za odpowiedz zrobie to dopiero jutro bo dzis juz sie nie wyrobie. Ok ale jeszcze jedno pytanie wyciagalem juz wyswietlacz poprzez zdjecie pokretlo glosnosci ale dalej czyli kaseciaka nie moglem wydostac z srodka dlaczego niewiem odkrecilem 2 srubki na maly kluczyk imbusowy ale i tak nie chcialo mi sie ruszyc bede jeszcze probowal uzywajac wiecej sily mysle ze niczego nie urwe chyba ze podpowiedz jak to zrobic bezpiecznie:]]]]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.