Skocz do zawartości

BMW e39 99' jaki moduł świateł do lamp po lifcie ???????????


-Bolo-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaskoczył mnie ostatnio taki problem a mianowicie : e39 528 touring z 99r. Z przodu fabryczne ksenony. Założyłem lampy do tyłu po lifcie i od razu wyskoczył mi błąd tylnych lamp pozycyjnych, prócz tego "diody" lekko pulsują i zaczęły żarzyć się lampy stopu. Kupiłem moduł świateł po lifcie o numerze 6 908 466 ( sprzedawca twierdzi że niby pochodzi z Alpiny 3,3) ale po lifcie. Mój stary moduł ma nr.8 386 208. Po założeniu żarzące światła stopów zniknęły, ale od razu wyskoczył błąd świateł hamowania. Nie można również włączyć tylnych przeciwmgielnych. Obok kilometrów dziennych zapaliła się czerwona kropka. Co jest nie tak? Czy moduł który kupiłem jest uszkodzony? Gdzie szukać w tym przypadku rozwiązania? Dodam, że mój oryginalny moduł jest niekodowalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł LCM który nabyłeś jest ok ale jest inaczej zakodowany, zapisany jest w nim inny vin inny stan przebiegu i inny klucz kodujący zcs dlatego świeci ci się kropka "manipulate" na zegarach

 

nie trzeba było zmieniać lcm tylko dokładnie poczytać forum a opis jak zakodować lampy jest na forum choćby tu

viewtopic.php?f=48&t=111394&start=0&hilit=led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł LCM który nabyłeś jest ok ale jest inaczej zakodowany, zapisany jest w nim inny vin inny stan przebiegu i inny klucz kodujący zcs dlatego świeci ci się kropka "manipulate" na zegarach

 

nie trzeba było zmieniać lcm tylko dokładnie poczytać forum a opis jak zakodować lampy jest na forum choćby tu

viewtopic.php?f=48&t=111394&start=0&hilit=led

 

No właśnie ze próbowałem wg. tego tematu ncsem i auto na koncu mrugało 3x lampami ale nic z tego.

 

To w takim razie byłaby tylko kropka przy przebiegu, a nie dodatkowo check ze stopów i problem z wstecznym?

 

T spróbuje może z nowym modułem - jak w takim razie nauczyć nowy moduł właściwego vinu, przebiegu i kluczyka (to jest ten zcs jak dobrze kumam?)

 

Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zcs to tylko centralny klucz kodujący zawierający wszystkie info o aucie

 

przebieg i vin pa softem zmienisz

 

a po co kombinować z nowym lcm jak można dokładnie i porządnie zakodować stary by nie testował żarówek w tylnych lampach

 

na forum jest sporo opisów odnośnie edycji pliku fsw i ustawiania w nim opcji musisz dokładnie poszukać

 

w module lcm są opcje które sprawdzają żarówki ale i są opcje które wyświetlają info z cc i to właśnie tymi opcjami trzeba się pobawić

 

nicht_melden,nicht_active itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zcs to tylko centralny klucz kodujący zawierający wszystkie info o aucie

 

przebieg i vin pa softem zmienisz

 

a po co kombinować z nowym lcm jak można dokładnie i porządnie zakodować stary by nie testował żarówek w tylnych lampach

 

na forum jest sporo opisów odnośnie edycji pliku fsw i ustawiania w nim opcji musisz dokładnie poszukać

 

w module lcm są opcje które sprawdzają żarówki ale i są opcje które wyświetlają info z cc i to właśnie tymi opcjami trzeba się pobawić

 

nicht_melden,nicht_active itp

 

A prawdą jest to że niektórych modulów nie można kodować? ponoc ten mój oryginalny taki jest - taka teoria padła z ust pewnego speca gdy podałem mu mój vin..

 

To nie pozostaje mi nic innego jak spróbowac jeszcze raz z tym starym.. zamienie jeszcze z ciekawsci moduł od brata z 530d

 

Co dokładnie znaczą xxx w "KALTUEBERWACHUNG_xxx" ? -jest to drugi człon, oznaczenie poszczególnej żarówki?wystepuje ich tam kilka/kilkanaście wersji w pliku fsw – poprawcie mnie jeśli się mysle.

Z wszelkimi opcjami nicht_aktiv, nich_melden też próbowałem.

 

Spróbuje wkleić całą zawartość mojego pliku jak już nie dam rady..

 

W każdym razie dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.