Skocz do zawartości

swap e30 2,4 td na e36 2,5 tds

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Zmienilismy silnik. Jak w temacie. Nowy silnik podpielismy na starej wiązce. I teraz są takie objawy. Odpala tylko z rozciągu. I jak odpali to są tylko wysokie obroty. Obrotomierz nie działa. Na kompie pokazuje tylko Błąd czujnika obrotów silnika.

Szukałem schematu elektrycznego, ale tylko do benzyniaków znalazłem. Może ktos wie gdzie to można znaleść?

Pozdrawiam.

PS pompa ta sama. Może też to wina nastawnika? Trzeba wgrać sterowanie TDS do kompa?

Z góry dzięki.

Opublikowano
  • Autor
Powoli dochodzimy. Strownik powinien działac ten sam. Może nie będzie pracować idealnie ale powinno. Cos jest nie tak z czunikiem obrotów silnika. Tzn wogóle ich nie widzi komputer. Jutro szukamy. Pewnie coś źle jest podpięte.
Opublikowano

No, jak uda wam się to pogodzić, to będzie niezła motka... Życzę miłej zabawy

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
  • Autor

Wszystko działa już. Bez zmiany sterownika wszystko ok. Tylko trzeba jeszcze wyrególować obroty bo ma na jałowym 900 obrotów. Ale chodzi jak wsciekła:D Miał wczesniej 115 km plus chip na 130. Teraz nie wiem czy ten chip dalej działa... 141 km plus strumienica. Był jeszcze jeden problem miska olejowa zapierała o maglownice:D

Ale ogólnie mimo sporych kosztów cieszy ogromnie:D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

 

Właśnie włożyliśmy tds'a do kumpla e30 http://images37.fotosik.pl/248/eb393152f8ecce75med.jpg

Mam pytanie o wykorzystanie pompy z 2.4td,miałem podłączać na tds'owej pompie ale możliwość użycia pompy z 2.4 znacznie uprościła by mi pracę :wink: Czy pompa podchodzi bez przeróbek? Na co zwrócić uwagę przy zmianie?Oryginalnie w tej e30 był 2.4td.

Każda informacja będzie pomocna.

 

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
oj kolego raczej swap z 2,4 na 2,5tds nie jest jakoś popularny wiec pewnie szybko odpowiedzi nie dostaniesz. Życze powodzenia w projekcie
Opublikowano

Nie to żebym się czepiał ale kolega michal_143 właśnie napisał że to zrobił :roll:

I to do niego kieruję swoje zapytanie.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A sorki, nie zauważyłem ze napisał to ktoś inny niż autor postu :mad2:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.