Skocz do zawartości

kodowanie e39


joker1000

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak poprawnie zakodować checksum, gdyż mi się nie zgadza i zaświeciął mi się przez to kropka na liczniku obok przebiegu. kolega sprawdzał mi błędy i włączył programowanie wszystkich modułów w Ncsie i po tym jest ta kropka i nie zgadza się checksum. jak to naprawić proszę o pomoc czy teraz trzeba zakodować coś od nowa i jak to zrobić

proszę o pomoc - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem, więc nie opiszę Ci tego. DIS jest urządzeniem serwisowym, więc daje największe szanse na rozwiązanie Twojego problemu. Nie wiem jak u Ciebie, ale w Krakowie są co najmniej 2 warsztaty (poza ASO) wyposażone w to urządzenie. Jak chcesz telefon to napisz na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja zrobiłem to tak, że miałem zrobioną kopię pliku fsw_psw.trw i odpaliłem NCS-a zapłon na drugą pozycję załadowałem profil expert F1 -F3 - wybrałem E39 i IKE

następnie przeszedłem do katalogu work w katalogu gdzie jest zainstalowany NCS i skopiowałem tam ten mój plik fsw_psw.man zmieniłem jego rozszerzenie włąśnie na man po czym wróciłęm do NCS-a edytuj profil włącz fsw_psw odczytanie man i potem F6 i code car i po tym kropka znikneła. pozdrawiam jeśli pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie meczylem sie cala sobote inpa tak narobilem ze nie moglem odpalic auta dopiero disem to naprawilem przyczyna nie dzialajacego webasta byl wymieniony kiedys na uzywany sterownik (panel) nawiewu klimatronik wymienilem na ten stary i chodzi webasto widocznie trzeba go jaks zakodowac do auta co do modulu swiatel narazie kicha a na forum nikt nie wie jak to zrobic disem albo nie chce powiedziec ale bende walczyl jak cos to dam znac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
odświeżę trochę temat mam taki problem po wielu próbach i jazdach do elektroników znalazłem w końcu problem w pomrugiwaniu świateł okazało się że moduł lcm jest padnięty kupiłem 2 moduł taki sam jak stary ale wyskoczyła mi kropka miedzy przebiegiem auta a dziennym stanem km i teraz chciałbym ją usunąć wyczytałem na forum że trzeba wpisać do modułu lcm poprawny vin auta posiadam kabel od nerwusa i program dis i inpa proszę o pomoc jak usunąć tą kropkę bo jest denerwująca z góry dziękuję za pomoc Wesołych świąt :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się robi w INPIE (NCS-ie), ale w Progmann-ie wchodzisz w opcję Load SW (load software), zaznaczasz, że wymieniłeś sterownik, wybierasz sterownik z listy (w tym wypadku LCM) i potwierdzasz. Po załadowaniu softu otrzymasz komunikat potwierdzający i klikasz Finish.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dzięki będę musiał pokombinować :)

Wrzuć stary sterownik odczytaj kodowanie za pomocą NCS'a, zapisz plik fsw_psw.trw który się wtedy utworzy w bezpiecznym miejscu...

Włóż nowy sterownik do samochodu, skopiuj plik fsw_psw.trw do katalogu roboczego ze mienioną końcówką *.trw na *.man (fsw_psw.man) oczytaj kodowanie... wybierz sterownik do kodowania w tym wpypsdku LCM, naciśnij Proces Car odczekaj chiwilę, aż NCS zakończy kodowanie.... wyłącz zapłon... włącz zapłon i po problemie... powinna zniknąć kropa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.