Skocz do zawartości

316i 1991r.


sasiadxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Niedawno zakupiłem moje pierwsze BMW. Potrzebuje pare wyjaśnień. Kupiłem wersje raczej podstawową bez obrotomierza, bez wskaźnika spalania. Mój pierwszy problem polega na temat AbS'u. KOntrolkę widać, że jest taka ale nie zaświeca sie po przekręceniu zapłonu tzn. że go nie ma? Oczywiście nie odbija na śliskiej nawierzchni.Jestem laikiem wiec proszę o wyrozumiałość. Czy w takiej 316 idzie jakoś domontować ABS? Drugi problem to jak wjade na nierówności czuję i słysze głuche bicie ale tak jakby w kierownicy albo mi sie wydaje? Czy są to wadliwe drążki czy coś innego? Narazie tyle musze troche pojeździć żeby coś wiecej wywnioskować. Pozdrawiam i z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No pewnie abs-u nie masz. Jak pod maską nie widzać centrali ABS to go nie ma. Dołożyć? Może i da się to zrobić, najlepiej kupić jakieś dojechane e30 za groszę z abs ale i tak nie wiem czy bedzie to grąć. Inna piasta z przodu, tylne wahacze do wymiany wiązka do prowadzenia itp. A to walenie w kierownicy?? Trzeba na szarpaki podjechać. moga być koncówki, drążki, przekładnia lub drążek łączący przekładnie z kierwonicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest cena tych drążków i innych mozliwych wadliwych części?Tak ogólnie samochód w dobrym stanie technicznym. Widoczne zarodniki rdzy ma tylko w dwóch miejscach na dzrzwiach kierowcy i pasażera. Odpala bez problemów. na wolnych obrotach wspomaganie jest troche słabe. Mam wersje bez obrotomierza i wskaźnika spalania czy można to dołożyć (bez obrotów jak bez ręki:] )i co należało by wymienic po kupnie takiego samochodu? Jak odpalam samochów to przez pare sekund świeci mi sie kontrolka "inspection" i dwie pomaranczowe kreski(chyab czerwona i żółta) o co chodzi? Dziękuję za zainteresowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś wpisał w google bmw inspekcja itp to byś wiedział wszystko :evil:

Sygnalizuje Ci tam czas kiedy wymienić olej, płyn hamulcowy, dokonać przeglądu. Można to samodzielnie skasować, wpisz kasowanie inspekcji lub coś podobnego to znajdziesz. A ceny elementów masz przecież na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ceny nie są straszne jak masz do wymiany pojedyńczy element. A jak będziesz miał więcej do roboty to pociagnie trochę kasy. Jak na mój gust ceny są niewiele droższe zawieszenia niż do jakiegoś golfika czy astry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.