Skocz do zawartości

Świecąca kontrolka świecy żarowej


ostry2709

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam e 91 320d. W ostatnim czasie przy temp na zewnątrz poniżej 0 przy odpalaniu zapala mi sie kontrolka swiec żarowych. Rozruch jest skuteczny ale kilka sekund silnik tak jakby nierówno chodził. Po chwili jest ok. Kollejna rzecz to dość ciężko wbija się jedynka zwłaszcza przy ruszaniu na swiatłach niezależnie od przejechanego dystansu. Proszę powiedzcie co może być przyczyną. Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapala sie kontrolka od śwoec kiedy jest zimno to dobrze, to informacja, ze świece grzeją. Jeśli nierówno chodzi zaraz po odpaleniu to możliwe, ze któraś ze świec jest spalona i nie grzeje, stąd chwila aż temperatura w cylindrze wzrosnie i bedzie normalnie pracował. Przydałoby sie sprawdzić świece czy wszystkie grzeją jak należy i sterownik świec. Nawet jeśli wszystkie świece są sprawne a sterownik jest walnięty to na danym cylindrze świeca nie bedzie grzała. Można sprawdzić czy któraś z świec nie wywala błędu po podłaczeniu do komputera albo osobiście na silniku ale trzeba zdemontowac kolektor dolotowy.

 

Jesli chodzi o ciezko wchodzącą jednynke, to czasem sie zdarza, pytanie jak czesto i jak bardzo cieżko wchodzi. W poprzednim aucie zauważyłem, ze jeśli ciezko wchodziła jednynka to wrzucałem dwójke i zaraz jedynke. Z dwójki na jedynke dzwignia wchodziła bardzo łatwo.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Świece tak jak przedmówca a biegi jeśli odrazu po wciśnięciu sprzęgła każdy bieg ciężko wchodzi to sprzęgło się kończy. Jeśli tylko jedynka to wina wyrobionego synchronizatora pierwszego biegu.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.