Skocz do zawartości

320d Webasto powoduje zwarcie


gandalf99

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie bawiłem się webasto odłączyłem je przewodami, i później to róznie się jakoś załączało, następnie odłączyłem akumulator żeby zrobić Reset, gdy podłączam kabel od sterowania webasto, nei działają kierunki w samochodzie i awaryjne, po odłączeniu wszystko wraca do normy o co chodzi? Edytowane przez gandalf99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem byłem u elektronika stwierdził że webasto robi zwarcie po włożeniu wtyczki kierunki nie działają awaryjne i inne tam żeczy , pojechałem do serwisu bmw w opolu okazało sie ze do wymiany jest cała płyta sterująca z webasto ( nie mylić z webastem którym można grzać na postoju bez włączonego silnika) to jest webasto tylko do podgrzewania płynu chłodniczego , koszt naprawy 500 zł ---

-- przez te zwarcie siadło mi połowa elektroniki w aucie moduł sterujący pod bezpiecznikami zwariował nawet centralny szlak trafił ----- LEPIEJ TEJ WTYKI NIE ZAKŁADAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co oznaczają błędy 67 Body bus (k bus) ?

BE LCM Internal Error

11 EGS Signal Distributed

6c Power Supply Term. R

 

Używałem Carsofta ponieważ INPA nie chce się coś załączyć jakim programem można za pomocą komputera samochodu pod webasto się podiąć

 

22 Auxilary Fan relay co oznacza?

65 Charge pressure regulation

49 Rotational Speed sensor injection pump

72 CAN BUS

08 NOT Defined

12 Tension PIN 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie ten sam problem :( Trochę długo teraz auto się nagrzewa gdy brak dogrzewacza. Teraz trochę opiszę jak sprawa wygląda u mnie, dodam że wszystko zaczęło się w te największe mrozy.

 

W momencie kiedy webasto jest podłączone nie działają:

- zmieniarka CD

- informowanie na zegarach włączonych kierunków (czyli nie mrygają strzałeczki ;)) zarówno włączonych za pomocą manetki jak i awaryjnych, normalnie na światła działają.

- sterowanie z kierownicy MFL

więcej nie zauważyłem ale coś tam jeszcze było.

Po podłączeniu auta pod komputer DIS czy INPA w momencie kiedy webasto jest podłączone z częścią modułów nie można się połączyć. Natomiast po odłączeniu webasta wszystko wraca do normy. Tak sprawa wygląda u mnie. Ktoś już znalazł rozwiązanie inne niż wymiana płytki webasta?

Ja cały czas walczę dzisiejszą noc auto spędziło w garażu z odłączonym akumulatorem ale nic to nie dało. Połączenie poprzez DIS'a czy INPĘ z webastem nie jest możliwe. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik od webasta spokojnie da się wyjąć, okręcasz tą plastikową pokrywę 4 śrubki i zdejmujesz jeszcze jeden plastik ten co jest pośrodku, ostatnią śrubką jest już pod plastikową pokrywą, przykręcona blaszka trzymająca czujnik tem. i jakiś scalak czy coś. To wszystko.

Moja płytka jak ją oglądałem wyglądała w porządku żadnych oznak uszkodzenia. Myślałem gandalf99 że już uporałeś się z problemem... Trzeba od kogoś kto ma e46 z webastem pożyczyć na chwilę tą płytkę i sprawdzić czy w niej leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem sterownik u mnie także nie widać śladu po jakimś zwarciu choć w elektronice może to być niewidoczne, nie orientuje się ktoś czy istnieje elektronik który podejmie się naprawy takiego sterownika, nie widzę innej możliwości co mogłoby być zepsute proszę o pomoc help :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę elektroda.pl tam kogoś znajdziesz na 100 % kto ogarnie temat....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.