Skocz do zawartości

[E46] touring prawie oryginalne PDC


qba_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Żonowóz w postaci e46 320 turing niestety nie miał chyba najważniejszego dodatku bez którego żona jak i ja obejść się nie możemy ;-) PDC.

Oryginał - kosmiczna cena, allegro - chłam ale z jednym wyjątkiem Valeo pdc (koszt ok 170 pln). Są czarne. Oryginał umiejscowiony jest w listwie w dolnej części zderzaka (nakładka). Koszt w ASO 118 PLN (uwaga na allegro jakiś koleś sprzedaje używki po 150 PLN warto sprawdzać ceny w ASO)

Zakup zrobiony i do roboty.

czujki valeo mają znacznie mniejszą średnicę niż otwory w oryginalnej listwie ale od czego czajnik :-) Odwiedzamy Castorame i kupujemy kawałek węża (chyba 15 mm średnicy ale głowy nie dam), elastyczne osłony na przewody elektryczne (20 mm średnicy) oraz uszczelki węża pralki 3/4. Najpierw demontujemy metalowe klipsy z czujek a potem uszczelka (żeby czujnik nie wpadał do środka) kawałek węża i na to wszystko osłonka (UWAGA: sposób pogrubienia średnicy czujnika - wąż i osłona - dowolny mi tak po prostu podpasowało ale każdemu według woli)

po pogrubieniu średnicy wpychamy w listwę. Ja miałem elektryczny pistolet na klej i opaćkałem wszystko dookoła. Trzyma się jak złoto.

Najtrudniejsze za nami. Reszta według instrukcji doskonale opisanej przez valeo.

Uważam, iż w sumie za 280 PLN mam zestawik wizualnie i użytecznie taki sam jak oryginał.

PS koszty można zminimalizować kupując gorsze czujniki (50-70 PLN)

Polecam

qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Jaki model jest tych czujników? W większości przypadków wymagana jest minimalna odległość od ziemi w granicach 45 cm. A listwa znajduje się dużo niżej niż 40 cm. Jakich dokładnie czujników użyłeś i jak się przez ten czas sprawują. Nie ma fałszywych alarmów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.