Skocz do zawartości

[E87] 3d vs 5d


bartlomiejj

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak wygląda pod względem funkcjonalności różnica między pięciodrzwiową wersją, a trzydrzwiową ( nie poruszam tutaj kwestii coupe). Według mojego wyczucia estetyki 3d jest dużo ładniejsza i spełniłaby moje dziecięce marzenia ( drzwi bez ramek, nie śmiejcie się;). Niestety z dostępnością 3d nie jest lekko. Pomimo tego, że nówka 3d kosztuje nawet ciut taniej, to zazwyczaj używane egzemplarze są droższe. Czy uważacie, że 5d jest bardziej funkcjonalne? jak wygląda różnica w miejscu z tyłu? naturalnie raczej nikt tam nie będzie jeździł, ale próbuję jakoś sobie wynaleźć przewagi pięciodrzwiówki :P Czy drzwi w 3d są dłuższe? to podejrzewam i pewnie na ciasnym parkingu pod supermarketem ciężej się wygramolić... Czy bagażnik wygląda dokładnie tak samo jeśli chodzi o funkcjonalność? Ogólnie wypowiedzcie się co sądzicie o różnicach w Waszym obiektywnym ( subiektywnym) zdaniu. Napiszcie czy zamienilibyście swoje 5d na 3d lub odwrotnie i dlaczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d ma dłuższe wrota, ale miejsca jest tyle samo co w 5d. Mam 5d i też wolałbym 3d - narazie jeżdżę sam, ale jak będzie rodzina to już kiepsko w 3d - gorsza funkcjonalność. Bagażnik ten sam. moim zdaniem ładniejsze są 3d - bez ramek, jedna klamka :) płyta podłogowa jest tej samej długości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę kupował 5d ,cały czas jeżdżę różnymi COUPE i czas się przesiąść na 5D ;) ot tak ,że by teściowa nie narzekała jak się ją do tyłu posadzi ;)

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsz79, rozumiem, że Twoja teściowa to dość sprawna kobieta... Wsiadanie do 5d nie należy do szczególnych przyjemności, miałem okazję raz... może to było mylne wrażenie i da się przyzwyczaić;) Wydaje mi się, że 1er nie kupuje się gdy ktoś przynajmniej raz na miesiąc jedzie z tyłu... chyba w takiej byle Kia Ceed bądź nawet w Chevro-Daewoo Lacetti jest więcej miejsca z tyłu... uważacie inaczej? wsadzacie czasami z tyłu ludzi do swoich Jedynek ? Co mówią? ( jak coś to zagwiazdkujcie fragmenty wypowiedzi) :P Jasno trzeba powiedzieć - zakładam, że 1er jest zdecydowanie dla kierowcy-egoisty, a dopiero później dla kogokolwiek innego :D A czy kanapa tylna składa się tak samo? mam na myśli powiedzmy wypad na narty i czy 3d będzie w tym wypadku tak samo wygodne jak 5d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,aż tak źle z tym miejscem z tyłu ? z tego co wiem ,uwarunkowane jest tym ..jak osoba z przodu ma ustawiony fotel ..... Jeśli aż tak bardzo nie ma "odchyłów" to chyba znajdzie się miejsce dla pasażera ;)

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jezdze czesto E81 123d (3d) mojego kumpla i tak szczerze to ciezko jest wejsc do tylu i przy tym wydaje sie bardzo ciasno na tylnej kanapie. Najwiekszy minus jego 3d (kupil nowke w salonie) to to, ze od samego poczatku powyzej 140km/h slychac świst w okolicach szyb, ASO nic nie potrafi z tym zrobic a to cholernie wkurza jak jezdziesz i ci szumi. Jakos kiepsko to dopracowali,taki minus bezramkowych drzwi. Ale za to wiem, ze w e46 coupe ten problem rzadko wystepuje... nie wiem co jest, auto od nowosci i nigdy nie bite...

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, male otwory sa w obu wersjach... za to inzynierowie pomysleli i fotel da sie odsunac tak, ze dwumetrowy ktos bedzie sobie wygodnie siedzial lub kierowal.

 

3dr robi zdecydowanie wieksze wrazenie, ma duzo lepsze proporcje z boku, drzwi bez ramek sa bajerem, ktory bedzie wywolywal usmiech nawet w paskudny, zimny i mokry dzien (uwierz mi, tak jest!!). dodatkowo widac od razu, ze auto jest nowsze, co tez cieszy.

 

funkcjonalnie - mi tej zimy problem juz dwukrotnie sprawiala szyba, ktora nie obnizala sie mimo otwarcia drzwi (masz taki strasznie buzerski mechanizm automaycznego uchylania i domykania szyby, ktorego nie ma we wszystkich bezramkowych autach), przez bardzo niskie temperatury jak sadze. naprawilo sie samo, moze nie wroci. ale tez sadze, ze sprawa jest jednostkowa i niekoniecznie doswiadczana przez innych.

 

no, zniechecilam? chyba niezbyt :wink: bierz trzydrzwiowa, nie zastanawiaj sie nawet, a tym bardziej nie patrz na wzgledy praktyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5dr wygrywa prawie pod każdym względem wg. mnie

Dużo lepiej wygląda 3 dr jeszcze biała m-pakiet i 123d ojej do tego pasek przez bok auta czarny z dodatków perfomance ojj miodzio :) i drzwi bez ramek :)

Ale mam jedno auto 3 dr i jest istna masakra gdy ktoś z tył chce wysiąść , dlatego teraz kupując kierowałem się innymi osobami które czasami "po imprezie" musze zabrać łatwiej wszystko zapkować :)

To już ty musisz wybrać to jest temat dzięki któremu nie podejmiesz 100% decyzji bo to tak samo jak z tematem np. AT/MT

Jeżeli wiedział bym że będe jezdził sam co najwyżej w 2 osoby to i tak spro bym się zastanwaił co wybrać

3dr jak i 5dr wyglądają bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczeście w dużym % odbierani są przed "reset system" :D

Może nie jest duży ale lepiej zgiąć nogi niż tak jak w 3dr pakować się jak sardynka na tył aaa jeszce jak ktoś z tył chce wysiąść to musisz ty wyjść z auta wypuścić i wtedy jedziesz dalej

Tacy co już nie wiedzą "ale o co chodzi" to niestety są zabierani miejskim autobusem bo do mojego auta takich nie pakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze marzyłem o coupe, ale niestety jest droższe od 5 drzwiowej. Na plus 3d przemawia wygląd no i brak ramek wokół szyb. Na plus 5d przemawia pozorna funkcjonalność, czyli teoretycznie łatwiejsze wsiadanie dla pasażerów.

Na niekorzyść 3d (nie wiem jak to jest w BMW serii 1) ale pamiętam, że jak jeździłem Mazdą MX-3, to przednie drzwi trzeba było dość szeroko otworzyć by komfortowo wysiąść, czyli zapomnij o parkowaniu pod wejściem hipermarketu tylko hen hen daleko gdzie nie ma sąsiadujących samochodów. No i utrudnione wsiadanie do tyłu.

 

Generalnie jak ktoś jeździ sam lub z osobą towarzyszącą i do tego bardzo okazjonalnie, ale to bardzo zabiera pasażerów i podobają mu się małe, zgrabne coupe, to 3d mu się o wiele bardziej spodoba. W każdym innym przypadku niestety 5 furtek wygrywa.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zechcieliście się wypowiedzieć :D Decyzja jest na pewno trudna. 3d jest dużo ładniejsze, ale niestety droższe... ograniczona funkcjonalność mnie nie przeraża, bo i tak właściwie będę jeździł sam, ewentualnie rzadko kogoś podwoził ( w końcu to auto dla mnie, a i tak komfort będzie z tyłu o niebo wyższy, obecnie jeżdżę seicento vanem :D więc nie zakładam jakiegokolwiek marudzenia, raczej przeciwnie ;) ) Może to drobny offtop, ale zapraszam do tematu -----> "Zakup 118d", bo tam nawet 1kowicz z przebitym runflatem nie chce się wypowiedzieć:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć 3d to jest ciężko, dużo popularniejsze jest 5d.

Generalnie jak kupować w salonie to 3d jest tańsze (o jakieś 3tyś zł) w zakupie niż 5d.

Ale z racji, że mało kto taką opcję wybiera na rynku używanych prawie tej wersji nie ma, a jak coś jest trafi to jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed zakupem jedynki sprawdzałem wersję 5 drzwiową- otworzyłem tylne drzwi i chciałem wsiąść... niestety nie da rady! Nie ma miejsca ! Zdziwiłem się i zastanawiam sie - PO CO TE DRZWI ??? Nie znalazłem odpowiedzi :-( . Odpowiedż jest - te drzwi są do wkładania małego dziecka, laptopa lub zakupów.

Przednie drzwi też jakieś małe i aż strach otwierać ,ale jest na szczęście trochę miejsca za kierownicą ;-). Natomiast wersja 3-drzwiowa jest logiczna. Wejście na tylną kanapę po "złamaniu" przedniego fotela sprawia tyle samo przyjemności co wchodzenie przez małe tylne drzwiczki :norty: .Seria 1 nie jest autem rodzinnym ! .Po "normalnym ustawieniu przednich siedzeń w 3 drzwiówce jazda we dwoje z małym dzieckiem z tyłu staje się przyjemnością . Widząc takie auto mówisz- ładne coupe :-). Składane tylne siedzenia daja mozliwość przewożenia dużych i długich przedmiotów (narty). Do tego jest tańsze , lżejsze i szybsze od 5d :-)) Więc... O CO CHODZI ? :-)

 

PS. ...no chyba ,że te bezramowe szyby po mrozie :mrgreen:

 

Pozdrawiam wszystkich:-) i polecam wersję 3 drzwiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze BMW serii 1 nigdy nie miało być autem rodzinnym! Skąd ludzie mają taki pogląd, to ja nie wiem. Tylne drzwi wersji 5d są raczej normalnej wielkości. Natomiast prawdziwym kłopotem jest wsiadanie i wysiadanie jeśli ktoś ma bardzo odsunięty fotel z przodu. Jak się już siedzi, to miejsca jest pod dostatkiem, nawet jeśli ktoś ma odsunięty z przodu fotel.

 

Do tego jest tańsze , lżejsze i szybsze od 5d :-))

 

Hmm.. tu nie wiem o co chodzi. Bo wersja 5d jest tańsza od 3d, 5d jest cięższe o 10kg co przekłada się na to że jest może wolniejsze o 0,1 sek od 3d. Więc sprowadza się to tylko do dwóch kwestii: 1. pieniędzy ile się ma, 2. gustu (czy ładniejsze jest 3d od 5d), ale jak wiadomo o tym się nie dyskutuje.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.