Skocz do zawartości

[E81] - Problem z domykaniem drzwi/szyb


pepe118

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pojawił mi się pewien problem z domykaniem drzwi w 1 wersji 2-drzwiowej. Wygląda na to, jakby coś się przyblokowało i nie działał czujnik obniżający szybę po otwarciu drzwi i domykający ją automatycznie po ich zamknięciu. Co dziwne, dotyczy to obu drzwi, choć mam wrażenie, że za pierwszym razem prawe "puściły" szybciej.

 

Niestety problem pojawił się już po raz drugi. Za pierwszym razem minęło samo, wyglądało to tak, jakby za którymś razem obniżając i podnosząc szybę przy otwartych drzwiach coś zaskoczyło. Dziś pojawiło się to znowu. Co dziwne, nie po nocy pod chmurką w mrozie, lecz już gdy auto się rozgrzało, po dobrych kilku km jazdy, okazało się, że drzwi znów się nie domykają. Oczywiście można domknąć je mocno przymykając i dopychając szybę lub też zamykając je tak, by ręką popychać bezpośrednio szybę. Szczerze mówiąc, nieco się boję stosować takie "siłowe" metody żeby nie zniszczyć uszczelek, nie wypaczyć drzwi, nie uszkodzić domykających czujników, itd. Drzwi są oczywiście bez ramek, stąd ten cały problem

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu lub przynajmniej sugestie co z tym można by zrobić, czy ktoś się z podobnym czymś spotkał i jak bardzo się tym przejmować ;-)

 

Pozdrawiam,

Paulina

Edytowane przez pepe118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobycie w garażu i zabawą przełącznikiem do opuszczania/podnoszenia szyb wszytko wróciło do normy. Ale na początku po rozmrożeniu samochodu nie działały jak trzeba. Tzn. nie opuszczała się sama, opuściłem ją do samego dołu i podniosłem parę razy i jakoś to wróciło do normy, ale coś musi byc nie tak, bo trudno uwierzyć że mróz blokuje działanie tego systemu. Teraz znowu mamy mróz, więc będę obserwował co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, za pierwszym razem tez pomogla zabawa szyba - dol-gora.

 

z ciekawosci, po bardzo dlugim czasie weszlam na angielskie forum 1, gdzie problem rowniez sie pojawil. zobaczcie ten post:

 

http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=16099&sid=a5888175cf2ddfc411a8d165b3914026

 

rozwiazanie, wedlug angielskich kolegow, to wgranie nowego software'u. czy nasze ASO o tym wiedza? potrafia zrobic? szkoda, ze problem pojawil sie tuz po koncu gwarancji, a nie zeszlej zimy....

 

podaja tez przepis domowy, podobny do tego, co troche po omacku i intuicyjnie robilismy. brzmi dziwnie, rzekomo pomaga, a na pewno nie powinien zaszkodzic :) http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=15881&p=164568

 

Have you tried to re-initialise your window?

 

Send your window to the fully open position. Close the window by pulling the switch up to its 2nd close position and then hold the switch up for a further 5 seconds. Release the switch and press the open position on the switch until the window gets to the fully open position. This should then, hopefully, mean the car knows where the window is again.

 

pozdrawiam,

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich. Miewam podobny problem po pozostawieniu auta na mrozie przez noc. Auto mam jeszcze na gwarancji więc pojechałem do ASO i za 15 min auto było OK (BMW Sikora Mikołów :-)) . Pan elektronik powiedział: w minusowych temperaturach zamarza mikrosiłownik przemieszczajacy szybę o 4 mm w trakcie zamykania lub otwierania drzwi.System komputerowy odczytuje to jako mechaniczne uszkodzenie lub przeszkodę.System elektroniczny ruchu szyby nie działa. Pan elektronik wprowadził ponownie program do komputera usuwając błąd w sofcie. Powiedział żeby absolutnie nic na sile nie zamykać tylko lekko uchylić okno przełącznikiem w drzwiach i wtedy zamknąć drzwi . Po kilkugodzinnym garażowaniu lub ociepleniu wnetrza sytuacja sama wraca do normy (miałem tak kilkukrotnie :-( Dziewię się dlaczego BMW nie przewidziało takiej sytuacji przecież Niemcy to nie Tajlandia... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj sytuacja znow mnie zaskoczyla, znow po mroznej nocy pod chmurka. Sprobowalam przepis z angielskiego forum z "resetowaniem" ustawien szyby i zadzialal idealnie. Reasumujac - szyba calkiem w dol, potem w gore i czekac tak 5 sekund. Trzymajac juz szybe w gorze, po sekundzie sama obnizyla sie o pol cm do wlasciwej pozycji. A juz mialam dzwonic do ASO i sie umawiac... W tej sytuacji sadze jednak, ze dam sobie spokoj z ASO, zwlaszcza, ze mam dosc daleko do obu krakowskich i niestety gwarancja skonczyla sie akurat tuz przed zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.