Skocz do zawartości

[Exx] sprawa HID-ksenon


M-Technic

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się że te czujniki poziomowania nie były montowane do wszystkich? Pytam bo miałem kiedyś e39 bez xenonów ale po włączeniu świateł było widać jak się ustawiają, chyba że tak jest przy oryginalnych lampach...ma teraz jakiś chiński szajs założony :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Źle ustawione halogenowe światła mijania również oślepiają i nie mów że słabiej czy mocniej bo to jest śmieszne. Jak coś CI po oczach wali wieczorem to czy to będzie xenon czy latarka ledowa prosto w gały to i tak nic nie widzać.

 

 

pete_wwa zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Nigdzie tu nie napisałem że wszystko oślepia tak samo. Nawiązując do moich słów i Twoich również weź pod uwagę to ile tych lumenów dociera do Twoich oczu z auta jadącego przed Tobą i z latarki ledowej skierowanej prosto w oczy(jak to napisałem w swoim poście. Operatorem latarki jesteś Ty nie ktoś inny w odległości 100m) i jeszcze raz przemyśl to co napisałeś i podziel się przemyśleniami. Twoje porównanie ze słońcem totalnie nie jest trafione. Masz jakieś dane co do jasności słońca w tych porach?? NIE, to nie używaj takich porównań których nie potrafisz wyjaśnić ale zachęcam do znalezienia tych informacji i przyznaniu sobie nobla za wiedzę o naszej matce ziemi.

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania to świeczka powinna świecić przez ścianę. Po raz kolejny proszę Cię abyś jeszcze choć raz przemyślał coś zanim napiszesz to na forum. Nie wiem jakie masz lampy u siebie w tym e46(nie wiem czy w tym czy w innym masz Xenon wiec możesz mnie tutaj poprawić) ale pewnie soczewkowe. Dla tego też lampa taka jest bardziej wrażliwa na zabrudzenia. Zapytasz czemu. Postaram Ci się to wyjaśnić. Zauważ że powierzchnia klosza przez który przechodzi światło w lampie soczewkowej jest dużo mniejsza niż powierzchnia lampy klasycznej halogenowej bez soczewki. Efektem tego jest bardziej skupiona wiązka światła. Jakikolwiek brud czy błoto czy mucha na tej powierzchni powoduje wytłumienie tej wiązki o większy ułamek niż przy lampie bez soczewki. Osobiście jeździłem dwoma mercedesami z oryginalnym xenonem w zwykłej lampie i tam mimo że były systemy oczyszczania lamp, bardzo rzadko tego używałem. Audi A6 z lampą halogenową soczewkową dla mnie jest niebezpiecznym autem bo świateł mijania prawie nie ma. Jazda podczas odwilży to udręka bo co chwile trzeba czyścić lampy.

 

 

System poziomowania sterowany poprzez jakiś element zawieszenia połączony sterownikiem z podwoziem pojazdu jest obowiązkowy przy xenonach, spryskiwacze (plastik) lub wycieraczki (szkło) także są obowiązkowe, no i lampa musi być homologowana pod taki rodzaj światła...

 

Zgodzę się ale tylko jeśli chodzi o auta wyprodukowane po 2000(bodajże 2000roku, nie pamiętam dokładnie ale Regulaminy EKG ONZ jasno to określają od którego roku te wymogi muszą być spełnione, poza tym w tym temacie kilka stron wcześniej wszystko opisałem w związku z tymi regulaminami i ich wymaganiami) Auta wyprodukowane wcześniej nie podlegają tym przepisom.

 

...Są wyjątki w dyrektywach unijnych dotyczące starszych aut, ale one już tak wyszły z fabryki (BMW 7, Volvo itp.) ale szczegółów nie podam z głowy.

 

No a ja szczegóły podawałem kilka stron wcześniej, nie ma mowy o wyjątkach. Wtedy te przepisy po prostu nie obowiązywały. Dodam więcej jeśli chodzi o regulaminy, na przepisy których się tak powołujecie to owe regulaminy dotyczą tylko i wyłącznie aut opuszczających fabryki. Całe drzewo zależności opisałem w poście, o którym już tu wspominałem dwa razy i w odróżnieniu od was panowie przeczytałem to wszystko bo nie lubię jak ktoś robi wodę z mózgu bo gdzieś coś tam usłyszał albo ktoś mu powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tak soczewki mam.

nietrafione to są te bzdety powyżej, możesz po swojej okolicy czym się podoba.

reasumując:

dla mnie jak burak jedzie na halogenach , ma za mocne lub niewyregulowane żarówki albo zenon mnie razi po oczach to dostaje strzała z 4 lamp i nie obchodzą mnie przepisy ruchu tzn. czy ma spryskiwacze i poziomowanie czy nie.

jakby ktoś ze znajomych miał takie cudo musiałby lampy co tydzień kupować.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko co kogo obchodzi Twoje zdanie na ten temat? Tutaj poruszamy kwestie prawne. Zatrzymaj dla siebie takie opinie beznadziejne. Kolega maman pytał o legalność lamp a nie czy Ci się one podobają czy nie i co byś z nimi zrobił albo z ich właścicielem. Jak już wcześniej napisałem jesteś nie lada hipokrytą, W ostatnim poście to potwierdziłeś. Zachęcam ponownie do czytania ze zrozumieniem bo widać, że wciąż masz z tym problemy. Nie musisz wszystkiego rozumieć to fakt, ja przecież tez jestem tylko człowiekiem i nie wszystko rozumiem a jeszcze mniej wiem ale to nie daje Tobie czy mnie prawa do tego żeby to czego nie rozumiemy nazywać bzdetami. Poza tym w materii przepisów odnośnie oświetlenia pojazdu jestem zorientowany bo swego czasu przekopałem wszystko, każde odniesienie się w ustawie do innej ustawy, dosłownie wszystko a wnioskami podzieliłem się już wcześniej-o tym pisałem. Są w tych wnioskach konkretne cytaty więc wystarczy przeczytać.

 

Zgadzam się z Tobą, że oślepianie po zmroku jest irytujące, tez tego wielokrotnie doświadczam ale nie trzeba też robić innemu na złość bo nie wiesz kto jedzie w drugim aucie a swoim zachowaniem:

 

... to dostaje strzała z 4 lamp...

 

stwarzasz poważne niebezpieczeństwo. Dużo większe niż taki "zenon" chiński. Zenon widzisz jak jedzie z daleka i możesz jakoś się przygotować a Ty praktykując takie zachowania pozbawiasz kogoś tej możliwości. Taka nagle oślepiona osoba wjeżdża do rowu albo w drzewo albo na czołówkę albo w rowerzystę albo w przechodnia albo nagle hamuje i ktoś jadący za nim, również oślepiony Twoim strzałem, wjeżdża mu w tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rów albo drzewo może być :norty:

ode mnie dostaje raz a porządnie a sam jak nie kuma/kuma że światła złe albo na lansie jeździ na haluxach to średnią ma lepszą niż ja i w tym przypadku nie żałuje.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rów albo drzewo może być :norty:

ode mnie dostaje raz a porządnie a sam jak nie kuma/kuma że światła złe albo na lansie jeździ na haluxach to średnią ma lepszą niż ja i w tym przypadku nie żałuje.

 

x 2 :)

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
to gdzie można się dowiedzieć jakie światła halogenowe są legalne, a jakie nie?

 

 

przeczytaj dokładnie cały temat od początku to się dowiesz ,takie jakie masz oznaczenia na kloszach lamp takie muszą być żarówki ,do żarówek xenon mijania muszą być DC oznaczenia na kloszach a jeśli są HC to są tylko do zwykłych żarówek .

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to gdzie można się dowiedzieć jakie światła halogenowe są legalne, a jakie nie?

żarówki halogenowe muszą mieć homologację E, wtedy są legalne.

a ten wątek jest o zenonach wkładanych do zwykłych lamp na utrapienie innych kierowców.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie można się dowiedzieć jakie światła halogenowe są legalne, a jakie nie?

żarówki halogenowe muszą mieć homologację E, wtedy są legalne.

a ten wątek jest o zenonach wkładanych do zwykłych lamp na utrapienie innych kierowców.

 

jeśli są zamontowane i ustawione poprawnie to nie są żadnym utrapieniem z tym że w lampach bez oznaczeń o których pisałem wyżej jest to nie legalne i dowód zabiorą przy kontroli a tak szczerze to lampa tzw zwykła od takiej do żarówek xenon niczym się nie różni oprócz oznaczeń i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

jeśli są zamontowane i ustawione poprawnie to nie są żadnym utrapieniem

bez poziomowania i wkładane do zwykłych odbłyśników są mordercze.

nie chce mi się ciągle w tym temacie produkować.

poczytaj od początku to się dowiesz.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli są zamontowane i ustawione poprawnie to nie są żadnym utrapieniem

bez poziomowania i wkładane do zwykłych odbłyśników są mordercze.

nie chce mi się ciągle w tym temacie produkować.

poczytaj od początku to się dowiesz.

 

 

to ty sobie poczytaj i bzdur nie pisz skoro jesteś taki obeznany to czym się różni odbłyśnik w lampie HC a czym w lampie DC ?

np w e32 e34 e39?

nie produkuj się bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ,

mordercze to są twoje głupoty w tym temacie montuje xenony i wiem więcej w temacie niż ty i nie muszę czytać bzdur

apropo jak jesteś taki znawca to co powiesz na lampy do xenonów w e34 i w starych siudemkach

które nigdy nie miały samopoziomowania ?a odbłyśniki klosze i reszta jest taka sama co też to jest nie legalne :mrgreen: :mrgreen:

poczytaj sobie kolego przepisy to będziesz wiedział do którego rocznika w osobówkach nie jest wymagane samopoziomowanie tylko spryskiwacze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

chłopcze kiedyś samochody nie miały pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych, a opony były z lanej gumy.

że zakładasz zenony to nie musisz się chwalić :mrgreen:

nie było też dróg i mało samochodów.

i jaki z tego wniosek?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopcze kiedyś samochody nie miały pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych, a opony były z lanej gumy.

że zakładasz zenony to nie musisz się chwalić :mrgreen:

nie było też dróg i mało samochodów.

i jaki z tego wniosek?

 

wniosek z tego taki że nie masz żadnych argumentów na potwierdzenie swoich bzdur w temacie reflektorów

 

a chłopca to sobie zrób i wychowaj pozerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, jestem nowy na forum, ale chciałbym odkopać ten temat swoim nowym znaleziskiem.

Tak więc, na allegro pod hasłem "philips h7" natknąłem się na takie coś : http://allegro.pl/nowosc-h7-led-cree-mt-g2-6400-lm-generacja-ii-3d-i4865953076.html i http://allegro.pl/nowosc-h7-led-philips-az-9000-lm-generacja-iii-3d-i4855354037.html wygląda to na HID'y, tyle że w wersji LED.

Moje zapytanie odnośnie tematu, czy takie coś byłoby zgodne z przepisami ? Śmiem wątpić, gdyż lampa traci homologację, aczkolwiek w przypadku xenonów mamy jasno powiedziane że aby lampa miała homologację, musi być samopoziomowanie, odpowiednia soczewka, spryskiwacz, a co z ledami ? Czy takiego czegoś da się legalnie użyć ? Jakie są wymogi do pełnoprawnych lamp ledowych ? Czy ktoś miał z tym styczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a masz tu jakąś homologację?

bo nie widzę certyfikatu żadnego który dopuszcza toto do ruchu.

tylko jakiś bełkot że niby certyfikat bezpieczeństwa jest, i jaki to philips? podobno same diody.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już poczytałem o tym na innym forum i faktycznie, sprawa właściwie taka sama jak HID'ów z palnikami Xenonowymi. Pozostaje w dalszym ciągu to samo, albo dobre H7 o barwie białej, lub niebieskawej (mało popularne w naszym kraju Philips Diamond Vision), albo przeróbka oświetlenia na Xenon (reflektor, samopoziomowanie, spryskiwacz, palnik). W każdym razie dzięki za odpowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
...Śmiem wątpić, gdyż lampa traci homologację, aczkolwiek w przypadku xenonów mamy jasno powiedziane że aby lampa miała homologację, musi być samopoziomowanie, odpowiednia soczewka, spryskiwacz, a co z ledami?...

 

 

Skąd takie informacje zaczerpnąłeś? Ustawe poczytaj zamiast forum to się dowiesz wszystkiego. Twoje "jasno powiedziane" to tyczy się konkretnie którego tekstu ustawy?

 

 

Lampa sama homologacji nie może stracić. Może ją cofnąć tylko i wyłącznie ten organ który ją wydał. Na prawdę, radzę czytać ustawy a nie opierać się na tym co słyszymy w TV czy czytamy na forum. Przytaczałem tutaj nawet przepisy, które to regulują ale widać nie chce się czytać tematu od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Tu porownanie moje HID H7R kontra standardowa zarowka H7.

 

Kwestia wyglada tak. Jak nie ma soczewki, to zarnik z R do reflektorow, jak jest soczewka to zwykly zarnik H7.

 

Jak widac na filmie załamanie światła jest idealne jak w zwykłej żarówce więc nie ma problemu. Również bagiety nic nie mówiły na kontroli i nikt nigdy nie mrugał.

 

Starsze volvo maja ori xenon bez auto poziomowania, spryskiwaczy i soczewek. Rowniez z tego co widzialem nowe laguny tak samo, wiec prawo prawem, a oryginalnie dopuszczane do ruchu sa auta, które nie spełniają norm prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.