Skocz do zawartości

[E 39] Niedziałające głośniki


cubus1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem poruszany nie raz, nie dwa ale takiego nie znalazłem. Pacjent to e39 touring z radiem bmw business (kostka na płaskie "blaszki"). Nie działa żaden z trzech głośników w prawych przednich drzwiach. Głucho i nic, nawet żadnych trzasków. Teraz pytanie co do diagnozy...nie chce mi się zdejmować boczka (naprawdę nie mam czasu a bardzo bym chciał). Patrzyłem z tyłu radia i niby wszystko wygląda ok. Mam też drugie radio z tym, że starszego typu (na kostkę z okrągłymi bolcami). Teraz pytanie...czy kupić kostkę do tego starszego (wygląda jak nowe więc...) i sprawdzić czy to nie wina radia i jeśli tak to zostawić już je. Czy nie bawić się w lutowania kabli itp.(w związku ze zmianą kostki) i sprawdzić jakimś sposobem poleconym przez was dlaczego te głośniki nie działają. Przepraszam za ten chaotyczny wpis ale niestety brak czasu w pracy na głupoty ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obawiam się że to w takim razie nie wina radia a samych głośników i bez zdejmowania boczka tapicerki się nie obejdzie . To nie jest aż tak skomplikowane i czasochłonne a będziesz miał 100% pewności gdy zobaczysz głośniki i będziesz mógł je fizycznie sprawdzić .
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie jest tak,że jak przychodze z rana do auta to głośniki grają np tylko tył.Chwile pochodzą jak auto lekko się rozgrzeje

i zaczynąją normalnie grać-dziwne.Jak były np mrozy -15C to straszcze trzeszczały-pierdziały i znowu to samo jak tylko auto

lekko się nagrzało w środku to automatycznie zaczynają grać.Mam tak prawie codziennie bo są mrozy,ale wczoraj temp była

zaledwie -2C i po nocy z rana głośniki grały bez problemów.Wydaje mi się,że wtyczki głosników należy chyba popsikać kontaktolem !!

 

Dodam,że w zeszłą zimę miałem to samo...tylko zapomniałem,że na wiosnę mialem posciągać boczki i popsikać i tak przyszła zima to znowu to samo :)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.